Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

قارچ مارینیت شده


در این دوشنبه بدون گوشت قارچ مارینت شده داریم. توجه کنید که این قارچ مارنیت شده برای استفاده پیش غذا مانند هست و نباید اون رو ترشی قارچ نامید چون موندگاری بلند مدت نداره. برای یه سینی پیش غذای خوب گیاهی می تونید، یه بربری هوا کنید، گوجه خشک در روغن، سیر شور، ژاردینیرا، بادمجون کبابی، حمص و زیتون یونانی، سیر تنوری و صد رقم مواد دیگه رو بغل هم بچینید و جلوی مهمون ها بذارید.

بنده چندی پیش در فارمرز مارکت با این قارچ مارینیت شده روبرو شدم و پسندش کردم؛ وب رو کاویدم و به این دستور رسیدم و اون رو اجرا کردم و یک روز موفق گیاه خواری رو تجربه کردم.       
مواد لازم:

یک کیلو  قارچ دکمه ای کوچک اندازه
یک دوم پیمانه  سرکه شر-اب قرمز
شش قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر
یک قاشق چایخوری نمک
یک قاشق چای خوری آویشن خشک
یک دوم قاشق چای خوری فلفل تازه کوبیده (یا دو عدد فلفل کشمیری)
سه حبه سیر، له شده
دو قاشق غذاخوری جعفری تازه، ریز خرد شده


قارچ ها رو کاملا بشورید.کمی آب و آب لیمو رو به جوش بیارید و سپس قارچ ها رو اضافه کنید. افزودن  آبلیمو در راستای عدم اکسیده شدن و رنگ باختن قارچ ها الزامی هست!. پس از ده دقیقه قارچ ها رو از آب خارج کنید و خشک کنید. اگر مثل من از قارچ های درشت استفاده می کنید، اون ها رو چارقاچ کنید. در غیر اینصورت مایه مارینیت شما ناکافی خواهد بود و حجم کل قارچ ها رو نخواهد پوشوند!.    

تمام مواد مارینیت به جز جعفری رو مخلوط کنید و سپس قارچ ها رو به اون اضافه کنید و از دو ساعت تا یک شب در یخچال قرار بدید.  

جعفری رو اضافه و سرو کنید. این مایه مارینیت می تونه در راستای تر کردن نون استفاده بشه و بهتر هست به همراه قارچ سرو بشه.  

این قارچ در ضمن ساندویچ آرایی قوی هست! می تونید اون رو به ساندویچ های خود اضافه کنید. من در این صحنه ملکوتی، پیتزای زیتون و پیاز داغ خود رو به اون آراسته و سپس به خندق بلا رهنمون ساختم!   
حاصل یک روز سحرخیزی 

حاصل یک روز سحرخیزی. افق منهتن از شهرستان جرسی سیتی.  

حاصل یک روز سحرخیزی. افق منهتن از شهرستان جرسی سیتی.   

Comments

sareh said…
دلم از این سحرخیزی های پرفراغت و سرشار از غنای لحظه میخواد...خوش به حالت! دستور اشتهابرانگیز و درست کردنی ای بود.ا
Nei Rang said…
آموزش افزودن آبلیمو به آب هنگام پخت قارچ, کمک بزرگی بود به جلوه بصری غذاهایم. سپاسگزار

Unknown said…
وبلاگ عالیه، هر پستت رو با یک لیوان آب میدم پایین. خوشحالم کلی پست نخونده دارم ازت
Doozel said…
ممنون خانم ساره
Doozel said…
خواهش می کنم جناب نیرنگ؛ قابل نداشت
Doozel said…
رضا
به جمع شمشیریون خوش آمدید