Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

بادمجون کبابی؛ در راستای میرزاقاسمی و سایر راستاها

 Basic skill: grilled eggplant
در راستای میرزاقاسمی یا خیلی از راستاهای دیگه، تولید بادمجان کبابی اجتناب ناپذیر می باشد. اینجا نکات لازم برای کبابی سازی بهینه این موجودات دراز رو ارایه می دم:

یک- بادمجان حتما باید با شعله مستقیم و ترجیحا ذغال کباب بشه تا پوست اون بسوزه و طعم دود به گوشت اون منتقل بشه. گریل و فر حق مطلب رو در این مورد ادا نمی کنن.

دو- در همون راستای دودی شدن بهینه گوشت، حتما از بادمجون قلمی به جای بادمجون دلمه ای استفاده کنید. بادمجون قلمی نازک هست و طعم دود بهتر تا عمق اون نفوذ می کنه .

سه-  بلافاصله بعد از کباب کرد بادمجون، اون رو در ظرف سر بسته بذارید. بخار حاصل موجب می شه پوست بادمجون بهتر کنده بشه.

چهار-  اگر تکه های کوچکی از پوست سوخته در گوشت موند، در جداکردن اون وسواس به خرج ندید. این تکه های کوچک طعم بادمجون رو دودی تر هم می کنن. آب حاصل از بادمجون ها که در ظرف سر بسته می مونه رو در نریزید و به مایه اضافه کنید.

پنج- در آخر به مایه حاصل، نمک و روغن زیتون فراوون بزنید و فریز کنید. روغن موجب می شه که مایه بادمجون در فریزر یخ نزنه  و آب اون جدا نشه       

نکته سه: در ظرف رو ببندید و چند دقیقه صبر کنید. سپس با حوصله پوست بادمجون ها رو بگیرید. آبی که در این ظرف جمع می شه رو هم به مایه نهایی بادمجون اضافه کنید. 

نکته پنج: نمک و روغن زیتون فراوون یادتون نره.

Comments

Nei Rang said…
فقدان جان گداز منقل و ذغال با نمک دودی جبران پذیره یا باید زانوی غم در بغل گرفت؟
و سپاس بی پایان!
Doozel said…
آره حتی اسانس دود هم جوابگو هست و می شه معده رو باش گول زد