Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کوکوی سیب زمینی با چیپس؛ گیر سه پیچ بنده به چیپس سرکه نمکی


گیر سه پیچی خواهم داد به چیپس سرکه نمکی و به مناسبت این دوشنبه بدون گوشت، از کوکوی سیب زمینی شروع می کنم.  اما اولین سوال که پس از خوندن عنوان این پست در ذهن خواننده نقش می بنده می بنده چیه؟.
 قطعا اینه:
چیپس چه مزیتی بر سیب زمینی معمولی داره؟ باز دوباره این شروع کرد به انگولک فرهنگ ۱۷ هزار سال آریایی.

اولا که این نوع کوکو یه آلترناتیو بر کوکوی کلاسیک و برای تنوع هست و اجباری در پخت اون نیست. علاوه بر این، این کوکو سریع تر درست می شه و چون چیپس مورد استفاده سرکه نمکی هست، این خصلت به طریق اولی به کوکو هم منتقل می شه. علاوه بر اینها در مرکز کوکو کرانچ(تردمان) چیپس حفظ می شه و بافت لذت بخشی هم به کوکو منتقل می شه. دستور جالبی هست و حتما درستش کنید.  


نکته اینه که نوع چیپس باید از نوع چیپس های ضخیم باشه تا چیپس خمیر نشه . اگر احینا چیپس ضخیم سرکه نمکی گیرتون نیومد و فقط چیپس نازک سرکه نمکی در بازار موجود بود، سرکه نمکیت رو فدای ضخامت کنید و از چیپس ضخیم بدون طعم استفاده کنید. در سه پیچ های بعدی، ضخامت زیاد تعیین کننده نخواهد بود.          

مواد لازم:
سه عدد تخم مرغ
صد گرم چیپس سرکه نمکی (نوع ضخیم)
زعفران، نمک و فلفل به میزان لازم
دو قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر
دو قاشق غذاخوری شوید، ریز خرد شده

یک  قاشق زرشک 


تخم مرغ رو با روغن و زعفرون  هم بزنید. 

اگر چیپس خیلی شور هست نمک نزنید. اگر چیپس سرکه نمکی نیست، یک قاشق سرکه اضافه کنید. چیپس رو با مایه تخم مرغ مخلوط کنید.  

تابه رو از پیش روی حرارت متوسط بذارید و پنج دقیقه صبر کنید تا کاملا داغ بشه. نصف مایه رو در تابه بریزید، سپس زرشک و شوید رو روی اون پخش کنید و سپس بقیه مایه رو روی کار بریزید.     

حدود دو دقیقه یا تا وقتی که یک طرف کوکو گرفت، اون رو برگدونید و فقط سی ثانیه طرف دیگه رو حرارت بدید تا خامی روی کوکو برطرف بشه ولی طلایی نکنید تا ظاهر کوکو حفظ بشه.    

عالی بود! یک طرف کاملا طلایی بود و طرف دیگه خوش ظاهر.
به نظر شما در پیچ دوم چه سرنوشتی در انتظار دوزل خواهد بود؟ جواب این سوال رو در پیچ سوم در آینده ای نزدیک خواهید گرفت...... 

Comments

s said…
هرچند با کالریش یکم مشکل دارم اما خیلی جالبه