کرپ کوکو سبزی~ گیر سه پیچ دوم بنده به کوکو سبزی؛ پیچ اولدر این دوشنبه بدون گوشت، مفتخر به شروع یک گیر سه پیچ دیگه (گیر سه پیچ دوم) به کوکو سبزی هستم. قصه از اون جا شروع شد که برای خرید اون ویفر محبوبمون، گذرم به مغازه چینی افتاد. در اونجا با تره روبرو شدم و دسته بزرگی خریداری کردم؛ ویفر رو هم فراموش کردم. دسته تره بزرگ بود و مقادیر متنابهی سبزی روی دست من موند. در نتیجه طی سه روز، سه تا غذای متفاوت با کوکو سبزی درست کردم. آری! سیر تحولات در کافه شمشیری به همین سیکیم خیاریی هست که می بینید! اگر دلم ویفر نمی خواست و یا اگر زارت می رفتم سراغ قسمت ویفر و تره نمی خریدم و یا اگر زارت نمی رفتم سر قسمت ویفر ولی دسته تره کوچکتر می بود، سه پیچی هم حاصل نمی شد.
اینجا برای گیر اول کرپ کوکو سبزی داریم که واریته ای بر این دستور کرپ هست. یادتون هست که در اون پست رزم آیشی برای زدن پوز فی فی فرضی برگزار کردیم؟ شنیدم که فی فی فرضی دوباره حمله کرده و ما رزم آیش رو دوباره برگزار می کنیم تا دفع کامل فی فی فرضی.  
مواد لازم برای چهار عدد کرپ:
مایه کرپ(دستور در ادامه)
چهار عدد تخم مرغ
چهار قاشق غذاخوری پنیر بز یا پنیر خامه ای
دو قاشق غذاخوری زرشک خیس شده در آب
دو قاشق غذاخوری پسته یا گردوی خرد شده
یک قاشق غذاخوری سس فلوریدا  یا مخلوط مایونز و پودر سیر
برای مایه کرپ :

 یک چهارم پیمانه خامه سینگل(هجده درصد چربی)
 یک دوم پیمانه شیر 
دو عدد تخم مرغ 
نمک و فلفل به میزان لازم
پنجاه گرم سبزی کوکویی 
یک دوم پیمانه آرد  
دو قاشق غذاخوری روغن یا کره خالص برای پختن کرپ ها
مایه کرپ رو درست کنید. برای این کار شیر، خامه، تخم مرغ و سبزی رو داخل مخلوط کن بریزید. هم بزنید تا کاملا یکنواخت بشه. راستی این مخلوط کن من کمی شبیه Iron man  نیست؟ 

سپس آرد و نمک و فلفل رو هم اضافه کنید  

خوب هم بزنید تا گلوله ای از آرد باقی نمونه و مایه کرپ غلیظ و یکدست بشه 

برای مایه داخل، پنیر، زرشک، گردو(پسته) و سس سیر رو مخلوط کنید    

کره رو در تابه ذوب کنید و کرپ ها رو درست کنید. اگر پست اصلی کرپ رو بخونید، می بینید که بارها تاکید کرده ام که فقط یک روی کرپ ها رو سرخ کنید   

یک چهارم از مایه داخل رو روی کرپ بذارید 

تخم مرغی روی اون بشکنید و اینجوری لبه های اون رو جمع کنید 

فر رو روشن و روی دمای سیصد و پنجاه فارنهایت یا همون صد و هفتاد وپنج سانتی گراد خودمون تنظیم کنید و پانزده دقیقه صبر کنید تا داغ بشه. کرپ ها رو هشت الی ده دقیقه یا تا وقتی که سفیده سفت بشه و زرده عسلی باشه بپزید 

پیکاسو اگر قرار بود کرپ درست کنه، یک چیزی تو این مایه ها از خودش در می کرد 


Comments

كتايون said…
چقدر این غذا خوشرنگه...به نظر من که عالیه...ممنون
Doozel said…
ممنون از شما