Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کوکوی ماکارونی یا سیب زمینی با دستور انعطاف پذیر بسته به مواد موجود در یخچال شما


برای خالی کردن پستوی آشپزخونه ام و صاف کردن آذوقه جمع شده و یکی دو هفته مونده به اسباب کشی، دنبال یه دستور خوب گیاهی بودم تا به این رسیدم. این یه دستور بر اساس املت ترتیای اسپانیای هست و دست شما رو در استفاده از مواد موجود و احیانا زیاد اومده تون باز می گذاره.  ترتیای اصیل اسپانیای فقط سیب زمینی، روغن زیتون اعلا و تخم مرغ داره و شاید بعدها اون رو درست کردم.  
همون طور که عرض شد دستور انعطاف پذیر هست و ترکیب تعداد حالات کوکوهای حاصل نامحدود!.  علاوه بر دستور این پست، پیشنهاد ترکیبات زیر رو می کنم:

- کوکوی مرغ و ترخون =  مرغ، پاستا، ترخون، سیر تنوری، لیموی پرورده
- کوکوی مرغ و سیب زمینی = مرغ، سیب زمینی، فتا، شوید
- کوکوی تن و ذرت = تن ماهی، پاستا، ذرت، گشنیز
- کوکوی قارچ و شلغم = قارچ، سیب زمینی، شلغم، ترخون
-کوکوی پیتزا =  کالباس، پاستا، سس پیتزا، پنیر پیتزا، فلفل قرمز تنوری   

و قس علی الهذا

مواد لازم:

شش عدد تخم مرغ

دو قاشق چای خوری پستو، یا یک قاشق چای خوری سس خردل، یا یک قاشق چای خوری هریسه (سس فلفل تند شمال آفریقایی) یا دو قاشق غذاخوری سبزی خرد شده مورد علاقه  (تره، جعفری، ترخون ، تره ....)      

یک مشت غذای زیاد اومده از قبیل پنیر رنده شده، یا ژامبون خرد شده،، یا سوسیس سرخ شده ، یا کنسرو ماهی تن، یا مرغ پخته  و یا ماهی آزاد دودی

سه شاخه پیازچه، ریز خرد شده

صد و بیست و پنج گرم پاستای پخته شده و یا دویست گرم سیب زمینی پخته مکعبی خرد شده

یک مشت سبزیجات  از قبیل اسفناج منجمد و یا نخود فرنگی و یا ذرت کنسرو شده و یا فلفل کبابی و یا قارچ سرخ شده در روغن و یا کدو سبز آب پز

یک و یک دوم  قاشق غذاخوری  روغن نباتی 

تصمیم من بر آن شد که از پاستا، پستوی براکلی ، پارمزان و ترکیبی از فلفل تنوری و نخود سبز به جای سبزیجات استفاده کنم. فلفل رو تنوری کردم و پاستا رو هم پختم. دقت کنید که پاستای دستور پخته هست.  باید توجه کنید که نسبت وزنی پاستای خام به پخته حدودا یک به دو هست و بدین منظور از ۷۵ گرم پاستای خشک استفاده کنید.       

تخم مرغ ها رو هم بزنید و فلفل رو هم ساطوری کنید.

فلفل سیاه تازه کوبیده فراموش نشه.

من به جای روغن از کره سود جستم. من ترجیح می دم کوکوم از یه ور زیبا و از یه ور کاملا برشته باشه. لذا پس از برشته کردن یک سو، اون رو برای ده دقیقه به فر می فرستم تا ببنده.     

چه قدر کوکوی پاستا خوشمزه است! من خبر نداشتم از این مهم!  

Comments

Nei Rang said…

:)
کوکوی قس علی الهذا ست عالی
بقیه سیمگون این یک طلایی
Unknown said…
درود بر شما،

من کاملا تصادفی به وبلاگ شما رسیدم، ولی قلم طناز و هنر آشپزیتون یک ساعتی منو اینجا نگه داشت. دلم نیومد چیزی ننویسم براتون :)

پاینده باشید و تندرست
Doozel said…
بله جناب نیرنگ این واقعا انقلابی در عرصه کوکو هست
Doozel said…
خانم راحیل
خوش آمدید و امیدوارم بر عرصه موندگار باشید
Unknown said…
خیلی کاربردی و در عین حال خوشمزهههههه
مخصوص ایام امتحان :-|