Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

خورش فلفل سبز کبابی


شاید در جریان نباشید ولی افزودن یکی دو فروند فلفل کبابی به قرمه سبزی یا هر خورش سبزی دار غوغایی برپا می کنه که مپرس! البته چون دست درازی به ترکیب ملکوتی قرمه سبزی برای خیلی ها عملی  توهین آمیز و جنایت علیه بشریت محسوب می شه و این عمل شوم برای نامبردگان در حکم یابو نامیدن اسب شاه هست، من عکس شاهد زیر رو با خورش کرفس التقاطی خودم و مجهز به فلفل کبابی ارایه می کنم.     


لذا برای دفع شر، بر اون شدم یه خورش مستقل با فلفل کبابی هوا کنم. این خورش از تیره خورش های پر آب و با آبگوشتی معطر هست. عطر آبگوشت با رایحه فلفل کبابی ترکیب و تبدیل به عطر مکرر می شه.     
مواد لازم:

نیم کیلو گوشت خورشی گوساله
یک قاشق چای خوری تخم رازیانه 
یک قاشق چای خوری فلفل سیاه نکوبیده
یک عدد چوب دارچین
دو عدد فلفل کشمیری
یک دوم پیمانه پیاز داغ
یک قاشق چای خوری زردچوبه
صد گرم فلفل سبز شیرین
نوک قاشق زعفرون
پنجاه گرم گشنیز تازه، ریز خرد شده    

فنداسیون آبگوشت معطر! در ضمن می تونید ادویه های نکوبیده  رو در تکه ای پارچه نخی بپیچید تا به اون ها قابلیت برچیده شدن در آخر کار رو ببخشید (مثل اینجا). من این کار رو نکردم به خاطر برداشت عکس فوقانی!.  

گوشت رو طلایی کنید و به آرام پزاضافه کنید. در همون تابه زردچوبه رو تفت بدید و سپس کمی آب به تابه اضافه کنید و ماحصل رو به آرام پز اضافه کنید.   

به عادت مالوف، گوشت رو در آرام پز بریز  (به مدت هفت الی هشت ساعت درجه حرارت کم) کنید.   

پس از پخت کامل گوشت، فلفل های کباب شده (روی گاز هم شدنی و مقدور هست)، زعفرون و گشنیز خرد شده رو به خورش اضافه و ماحصل رو سرو کنید.  

Comments

Nei Rang said…
آقا من اسب شاه را دوست ندارم
تو قرمه سبزی هم فلفل میکارم
یا هالوپینو یا هابانرو
بدون این دو انگار خر سوارم
بوی فلفل کبابی بوی عشقه
این دستور را چو تاج بر سر میذارم
mali said…
چه رنگ و رویی چه عطر و بویی به به
Doozel said…
ممنون جناب نیرنگ بابت این شعر زیبا
Doozel said…
ممنون خانم ملی