Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

سوسیس پنیری

 

از خاطرات شیرین ایران سوسیس پنیری بود که متاسفانه این ور ها گیر نمی یاد. اگر هم گیر بیاد، پنیر ضعیف اون جلال و جبروت پنیر آب شده ورژن ایرونی اون رو نداره. اینجانب در کنشگری های اخیرم موفق به بازسازی اون سوسیس ملکوتی به واسطه تزویج پنیر فرانسوی Brie با هات داگ معمولی شدم و نتیجه خیلی شبیه سوسیس پنیر نوستالژیک بنده شد. درست کردن این، به ایرانیان خارج از مرز توصیه می شه.    

مواد لازم:

پونصد گرم سوسیس
صد گرم پنیر Brie یا کممبر 

چون پنیر مورد استفاده خیلی پر چرب هست، بهتر هست که سوسیس رو آب پز کنیم البته سرخ کردن اون هم جایز هست. لذا سوسیس خرد شده رو با نیم سانت آب در کف و با در بسته آب پز کنید. وقتی که رطوبت خیلی کمی (در حد یک قاشق) در ظرف باقی موند، زیر ظرف رو خاموش و پنیر رو اضافه کنید و در ظرف رو ببندید و امون بدید تا بخار آب پنیر رو آب کنه.      

اون حالت ملکوتی پنیر آب شده بازسازی شد!

Comments

Nei Rang said…
مرسی شف گرامی.
: ) در پاراگراف دوم, خط دوم, کلمه دوم, اشتباهی صورت گرفته که میتونه منجر به آبپز کردن پنیر بشه.
Doozel said…
درست شد! آب پز کردن پنیر جایز نیست
Nazanin said…
به‌به دلم خواست. خیلی خوش قیافه شده. یه چند ماه دیگه از این وضعیت در بیام اول سوسیس بندری در برنامه‌ست و بعد هم این سوسیس پنیری.
مهشید said…
لطفا اگر امکان دارد طرزتهیه کالباس و سوسیس خونگی را هم در دستورکار قرار دهید ، برای اینکه توی ایران از چند متری سوسیس و کالباس فرار می کنیم از بس که هر روزاخبر غیر بهداشتی وحشتناکی از اینگونه محصولات شنیده میشه
سپاسگزارم
Doozel said…
ممنون خانم نازنین حتما درست کنید
Doozel said…
خانم مهسا پور
چنمدین درخواست برای سوسیس داشته ام و تحقیقات رو برای اون شروع هم کرده ام