Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

سینه مرغ تنوری پرشده با براکلی و چدار

Basic Skill: stuffed chicken breasts

فرداش، از مایه براکلی چدار داخل گزلمه، زیاد آورده بودم. اصولا وقتی از مایه ای زیاد بیاد چه می کنیم؟ اون رو داخل چیز دیگری قرار می دیم. این جوری شد که اون رو داخل سینه مرغ گذاشتم و تنوری کردم و این پست بیسیک برای سینه پر شده درست شد. در این پست بیشتر تاکید بر روش آماده سازی و پرکردن سینه ها هست و مایه داخلی اصولا زیاد مهم نیست و با هرچیزی که خواستید می تونید اون ها رو پر کنید.  

مواد لازم:
چهار عدد سینه مرغ بزرگ، بدون پوست و استخوان
یک پیمانه براکلی، ریز خرد شده
یک دوم پیمانه چدار
دو قاشق غذاخوری مایونز
یک قاشق غذاخوری سیر له شده    

سینه رو از وسط برش بدید و به صورت پروانه ای از وسط باز کنید. دقت کنید اگه سینه رو زیاد برش بدید و سینه رو نصف کنید. کار تموم هست و شما شکست خورده اید و بهتر هست که سینه رو کاملا از وسط نصف کنید و چیکن پیکاتا هوا کنید.


با چماق سینه رو کاملا بکوبید تا یکنواخت و پهن بشه. در ضمن بین دو لایه پلاستیک باشه خیلی بهتره.

کمی از مایه رو یک سمت سینه قرار بدید. من یه رج سیراچا هم زدم تنگ کار. 


سینه رو ببندید و نمک و فلفل به هر دو سطحش بزنید. فر رو هم روشن و روی دمای سیصد و هفتاد و پنج فارنهایت یا همون صد و نود سانتیگراد خودمون تنظیم کنید. 

همونی ظرفی که قرار هست به فر بره رو روی اجاق با حرارت متوسط بگذارید تا داغ بشه. سپس یک سمت سینه رو طلایی کنید.   

اون رو با سمت طلایی رو به بالا داخل فر قرار بدید و بیست دقیقه صبر کنید تا بپزه.
پنج دقیقه صبر کنید و سپس برش بزنید. 


Comments

Nei Rang said…
همه چی یه طرف, اون یه رج سریراچا هم یه طرف.
زنده کرده همه چی رو؛ کرده کاری که مسیحا میکرد.
Doozel said…
بله اون رج سیراچا چیز دیگه ای بود