Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

برگر ذغالی غیر ذغالی در فر؛ دارای قابلیت عرض اندام در برابر برگر ذغالی ظفر


اینجا یه برگر ذغالی دارم در حدود برگر ذغالی ظفر. این برگر البته برگری سر-باز و بیشتر شیبه تست ساندویچ هست. به زرت قاطر واضح و مبرهن است که کباب کردن برگر باعث خوشمزه گی بیشینه گوشت اون می شه؛ منتها بنا بر ملاحظات عملی، این مهم همواره در آشپزخانه های خانگی مقدور نمی باشد. لذا این برگر ما در فر کباب می شه.  دستور از اینجا استخراج شده و نتیجه عالی و به شدت چرب و نرم هست. وجود یک تکه کره و نفوذ اون به نون ترکیبی رویایی ایجاد می کنه و اصولا احتیاج به مخلفات دیگه ای برای سرو نیست؛ شاید خونه پر کمی خردل و کچاب!
نکته دیگه در این دستور، وجود سس وُستِشییِرWorcestershire هست. برای منی که حدود سه سال دارم وب لاگ می نویسم، این اولین دستور طالب این سس عالی و منبع غنی اومامی بود. نمی دونم چرا تا به حال از این سس در کافه شمشیری استفاده نشده بود؟    

مواد لازم:
برای هشت عدد برگر
یک پوند(حدود نیم کیلو) گوشت گوساله چرخ کرده با چربی متوسط
یک عدد پیاز متوسط، رندیده 
چهار رول نون همبرگری (ترجیحا نان های متخلخل و غیر اسفنجی؛ نان چاباتا عالی است) 
دو قاشق غذاخوری سس وُستِشییِرWorcestershire
یک قاشق چای خوری پودر سیر
فلفل سیاه و سفید درشت کوبیده به میزان لازم
هشت تکه کوچیک کره
هشت برش متوسط ​​پنیر چدار

من با توجه با شناخت از ذهنیت آریایی، یک عدد پیاز رندیده زدم تنگ دستور! دستور اصلی در این مرحله طلب نمک و فلفل سیاه درشت کوبیده می کنه.   

گوشت رو به هشت گلوله تقسیم کنید. دقت کنید اینجا من نصف دستور به کار برده ام. نون ها رو هم از وسط دو نیمه کنید. سپس گوشت ها تپل شکل بدید و  روی نون پهن کنید، روی اون پودر سیر و سس وُستِشییِر بریزید و در نهایت یک تکه کره روی اون ها قرار بدید. کره پل پیروزی هست! اون رو تخریب نکنید!      

برویلر(شعله بالایی فر) رو از پیش داغ کنید. برای حالت خون دار نیم پخته، احتیاج به ده دقیقه پخت روی پنجره وسطی فر دارید. من پنج دقیقه یک ور رو برویل کردم و سپس گوشت ها رو از-این-رو-به-اون-رو کردم و پنج دقیقه دیگه طرف دوم رو پختم. سپس پنیر رو روی کار بذارید و دو دقیقه دیگه برویل کنید. اگر گوشه های نون سوخت، می شه با کارد اره ای اون رو تراشید.     

اینی که می بینید برگری نیم پخته Medium rare و بسیار چرب و نرم و خوشمزه هست!  آب گوشت و کره به خورد نون می رن و آدم پس می یفته یه گاز که می زنه.  اما....
 چون می دونم شما آریایی ها گوشت رو خشک مثل مقوا دوست دارید، یه ورژن دیگه در زیر ارایه می کنم. 

این مدل چون نازک و کامل پخته هست رو می شه با گوشت مرغ هم درست کرد. چون گوشت مرغ خشک هست، من پودر رو سیر رو حذف و سس سیر به مایه افزودم. از پنیر لستر هم به جای چدار معمولی استفاده کردم.    


اینبار گوشت مرغ رو خیلی نازکتر روی نونی بزرگتر پهن کنید. اگر دوست دارید گوشه نون ها برشته نشه، گوشت رو کاملا روی سطح نون پهن کنید. در نتیجه چون نون اینجا در معرض سوختن نیست، می  شه از نون ها اسفنجی مثل بیریوش سود برد در این ورژن.       

این هم نتیجه آریایی پسند پس از تکرار همون روند قبلی.

Comments

Niloofar said…
mahshar!
+commente avalo gozashtan ye jur hesse ghorur mesle fat'he koreye mah ro dare :D :D
Doozel said…
کامنت اول اینجا زیاد مقوله خاصی نیست چون اصولا زیاد کامنت نمی گیرم
بیتا said…
سلام دوست عزیز.من مشترک فید وبلاگ شما در گوگل ریدر هستم اما پست های اخیر شما در آنجا قابل رویت نیست .لطفا راهنمایی فرمایید
mali said…
man dishab dorostidam, yani aali bood, taze ma panire chedare varaghei ham nadashtim vali ta'mesh kheili khub bood, mamnoon
Doozel said…
خانم بیتا
این مشکلی هست که بنده مثل خر در گل دچار اون شدم. فید سیتم خراب شده و ترافیک زیادی از دست دادم . با بچه های داشکده کامپیوتر هم تماس گرفتم کسی نتونست کمکم . فعلا باید صبر کرد
Maral said…
من یکی که مقواخورم...
:)))))))

گوگل ریدر من هم نشون نمیده پست ها رو!!!
Doozel said…
دست به دلم نذار که داغونم
Unknown said…
سلام ... من این همبرگر رو در یک صبح جمعه شلوغ برای خانواده درست کردم و فعلا تبدیل به یکی از بهترین خاطرات شکمی پسرم شده. ممنون از اموزش های مفیدتون.