Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

قایق های سزار؛ پیش غذای گرم بر اساس سالاد سزار


این شام دیشب بود و چون خوب از آب در اومد، به عنوان یه غذای سبک، سریع و شیک پستش می کنم. دستور در سیستم سیکیم خیاری هست و میزان مواد به کار رفته زیاد مهم نیست.


مواد لازم:
  برگ کاهوی دراز، مرغ پخته، سس سالاد سزار، پنیر پارمزان یا چدار، 
نان تست یا ساندویچی  و گوجه فرنگی    

این قایق ها رو می شه با مرغ پخته زیاد اومده هم درست کرد. من چون این پست سینه مرغ  آبدار رو خیلی دوست دارم، مرغ رو به اون سیستم پختم. در راستای یک ابتکار، نمک و فلفل رو با چماق روی سینه ها کوبیدم. 

پس از تکمیل پخت مرغ، از آب داخل تابه استفاده بهینه کردم. کمی پودر سیر به اون افزودم و نون ها رو  داخل اون ریختم. حرارت رو زیاد کردم تا آب تبخیر و کروتان ها برشته بشن.   

روی برگ های کاهو، سس سزار و سس فلوریدا ریختم. برویلر  (حرارت فر از بالا) رو روشن کردم و فقط برای یک دقیقه تا جایی که پنیر آب بشه داخل فر و زیر برویلر گذاشتم. هدف از انتخاب پنیر چدار رنگ زیبای اون در راستای قرطی بعضی وب لاگ نویسانه بود و لاغیر! با هر پنیری می شه این قایق ها رو هوا کرد.   


Comments

Haniyeh said…
من یه پیام توی اف بی دادم براتون...ممنون میشم پاسخ بدین جناب شمشیری :(((
Mari said…
خوشمزه به نظر مياد