Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

سینه مرغ آبدار و نرم با روش متفاوت پخت


اینجا یه روش توپ برای پخت سینه مرغ داریم. ما حصل این پست سینه ای به غایت نرم و آبدار و بی نهایت خوشمزه هست. این روش پخت، کاملا با روش سینه مرغ گریل شده متفاوت هست و روی حرارت ملایم تری انجام می شه.  این روش رو امتحان کنید پشیمون نمی شدید.

مواد لازم:
سه عدد سینه مرغ
پیاز یک عدد
نمک و فلفل به میزان لازم
سه قاشق غذا خوری کره من در راستای تحقیق و تفحص اثر براینینگ  بر این روش پخت، دو تا از سینه ها رو در محلول آب، نمک و زعفران براین کردم.  

سینه سوم رو هم با پیاز، پاپریکای دودی، نمک و فلفل و روغن زیتون فراوون برای دو ساعت مارینیت فرمودم. 

به گاه پخت، سینه ها رو نیم ساعت قبل از یخچال در بیارید تا به دمای محیط برسن. اون ها رو با دستمال خشک کنید و سپس با چماق بکوبید تا ضخامت اون در سرتاسر طول یکسان بشه.  

تابه رو روی حرارت متوسط بذارید و پنج دقیقه صبر کنید تا کاملا داغ بشه.سپس سینه ها در تابه بندازید و یک طرف اون ها رو برای یک دقیقه طلایی کنید.

سینه ها رو برگدونید تا روی طلایی بالا باشه. حرارت رو خیلی کم و ملایم کنید و تایمر رو روشن کنید. در ظرف رو ببندید و برای ده دقیقه شر خود رو کم کنید. در ظرف رو به هیچ عنوان باز نکنید.   بعد از دقیقا ده دقیقه، زیر ظرف رو خاموش کنید و ده دقیقه دیگه به اون دست نزنید و بذارید تابه روی اجاق بمونه.  البته این اعداد در مناطق مرتفع مثل ایران ممکنه متفاوت و بیشتر باشن و شما باید با تجربه اون ها رو به دست بیارین و به من گزارش کنید 

اوف!!!!! البته اینجا اونی که براین شده بود خوب نشد و آب زیادی از دست داد. اونی که مارینیت شده بود نرم و عالی بود. در نتیجه در این راستا براین نکنید در سایر راستاها حتما براین کنید. 

Comments

Mahnaz said…
روش براینیگ شما را مدتهاست در درست کردن مرغ و پرنده ها بکار میبرم حالا چه برای غذای ایرانی چه فرنگی چه برای مر غ گریل شده در فر چه برای مرغ آبپز ونتیجه همیشه صد در صده و حتی اینکار باعث قوت قلب در غذای مهمونیها هم میشه چون کار خرابی نداری مرسی
Doozel said…
ولی اینجا جواب نداد . اون مرینیت شده بهتر بود
Dawn said…
ممنون جناب دوزل. من همیشه به دنبال راهی برای خشک نشدن سینه‌ی مرغ پخته داشتم. برنامه‌ی دايمی آشپزخانه‌ی ما خواهد شد!
Doozel said…
بخورید و بر سینه های خشکی که تا حالا می خوردید لعنت بفرستید
Behnaz said…
دوزل جان یه سوالی داشتم ؛من شنیدم اگر موقع مارینیت کردن گوشت بهش روغن هم بزنیم ،اون روغن نمیزاره که باقیه طعمها به خورد گوشت بره ،آیا درست همچین حرفی یا نه ؟
Doozel said…
اتفاقا ادویه ها رو در خود حل می کنه و موجب می شه به همه جای گشت برسن. از اسید استفاده نکنید ولی
Dawn said…
من بالاخره این رو درست کردم. نمی‌خواستم تو روغن مارینیت بکنم پس از یه روز قبل گذاشتمش تو مخلوط پیاز و سس سویا و ادویه. زمان رو به ۵دقیقه کاهش دادم (هر نوبت) چون تیکه‌هام کوچیک‌تر بود. در وصفش این رو بگم که ناهار امروز رو دیشب در جا خوردم.
(پیاز و سس سویا رو هم با کدو و قارچ تفتی داده و زدم تنگش)
Maral said…
بسیار بسیار عالی. نرم، پخته، آبدار، سریع، بی دردسر...
(فقط اون کره که بالا نوشتید رو نگفتید برای چیه)
Doozel said…
خودم هم نمی دونم !
Sarah Ka said…
Mishe Mahi Salmon ro ham injuri dorost kard...andakhtesh too ab baad pokht?
Doozel said…
نه برای سالمون بیست دقیقه زیاده
دستور سالمون اینجاست

http://www.shamshiricafe.com/2010/09/corn-risotto-with-butter-basted-salmon.html
sarviiiii said…
من خیلی دوست دارم بدونم مرغی که در سالاد چیکن سزار استفاده میشه به چه صورت تهیه میشه آبدار نیست ولی مثل چوب هم نیست