Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

مرغ تنوری با عسل و سرکه بالزامیک


یکی از مهمترین اصول در آشپزی بالانس بودن طعم های اصلی: ترش، شیرین، تند ،شور، و تلخی است این غذا یک مثال کامل از وجود  چهار طعم اصلی: نمک،سرکه ،عسل و فلفل است . در طعم نهایی هیچ کدام از طعم ها نبایدغالب باشد . برای درست کردن سیب زمینی من دستور اینجا رو به کار بردم که نتیجه عالی شد.
  
مواد  لازم:
دو عدد کتف مرغ (این بهترین قسمت مرغ هست چون هم رطوبت داره و هم چربی) 
نمک، فلفل سیاه، فلفل قرمز و پودر سیر به میزان لازم
یک قاشق غذاخوری عسل
سه قاشق غذاخوری سرکه بالزامیک
یک عدد پیاز متوسط 

نمک و فلفل و پودر سیر را روی مرغ بمالید (مقدار زیاد).
   
مرغ  را در ظرف چدنی سرخ کنید. دو دقیقه هر طرف.

عسل را اضافه کنید. 

سرکه را اضافه کنید. پیاز حلقه شده را بین مرغ و کف ظرف قرار بدید. این کارباعث میشه مرغ  بیش از حد حرارت نبینه و در تماس مستقیم با ظرف نباشه.  ظرف رو در فر از قبل گرم شد قرار دهید . درجه حرارت سیصد و هفتاد و پنج فارنهایت یا همون صد و نود درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

       پخت در درجه کم باعث میشه مرغ خشک نشه . بسته به فرتون بین نیم ساعت تا چهل دقیقه مرغ کاملا پخته میشه و اون هم بدون از دست دادن رطوبت . باید خودتون تجربه کنید تا مدت مناسب رو به دست بیارید
اما برای درست کردن بهترین قسمت این غذا ، سیب زمینی تنوری  دو عدد سیب زمینی رو پوست بگیرید و درشت خرد کنید, در آب نمک بپزید تا حدی که سیب زمینی درآستانه متلاشی شدن باشه . این کار باعث میشه سیب زمینی رطوبت جذب کنه و داخلش نرم بشه . در مرحله بعد ، سیب زمینی رو دریک تابه مجزا سه دقیقه سرخ کنید تا سطحش طلایی بشه  و در نهایت به همراه مرغ در فر قرار دهید تا کاملا تنوری بشه.  

    
  

Comments

M said…
دوزل جان من با این روش مرغ رو درست کردم، طعمش خیلی خوب بود. اما برای من بعد از دو ساعت هنوز خوب نپخته بود و دیگه به قابلمه انتقال دادم. راستی با بوی سرکه آلارم به صدا در اومد. ظاهرن به بوش حساس بود!!