16 June 2016

پیتزای ناگت مرغ؛ پیتزای نیویورکی مدرن


در ادامه مبحث خطیر و حساس پیتزای نیویورکی، در این مقال حرکت خود رو به سمت پیتزاهای مدرن نیویویرکی آغاز می کنیم و در طی سه پست، سه تا از جالب ترین پیتزاهای مدرنی رو که با اونها رو در رو شده ام رو بازسازی می کنیم. همون طور که عرض شد، تنوع تاپینگ ها در اینجا بی شمار هست و یکی از جالب ترین موارد، پیتزاهای ناگت مرغ هستن. این پیتزا ها در اینجا با انواع مختلف سس از قبیل بوفالو، باربیکیو، عسل و بالزامیک و تریاکی عرضه می شن و چون این پیتزا می تونه جانشین خوبی برای پیتزاهای سوسیس کالباس دار باشه، این پست رو به اون اختصاص می دم. 

مواد لازم:

ناگت آماده مرغ
سس باربیکیو
پنیر پیتزا
بلو چیز 

ناگت ها رو سرخ و سپس تکه کنید. اون ها رو به سس بارببیکیو یا هر سس دلخواه آغشته کنید. چون یکی از محبوب ترین پیتزاهای من پیتزای مرغ باربیکیو و بلوچیز هست، من اون پیتزا رو اینجا بازسازی کردم.     

در پیتزای نیویورکی مدرن، خمیر رو کمی ضخیم تر بگیرید تا توان تحمل ملات پرمایه تر رو داشته باشه.  

روند پخت هم دقیقا مثل پیتزای نیویورکی کلاسیک و پست قبلی هست. 

قرار بود این عکس بالای پست باشه ولی اون مورد خریداری شده به نظر قشنگ تر اومد! 

4 comments:

Nei Rang said...

با درود بیکران بر مراد مریدان

مریدی حقیر و سراپا تقصیر با شمیم "اسید فورمیک"ی پنیر بلوچیز سازگاری نداشته, و عاجزانه استدعا دارد بنده نوازی فرموده و از کان کراماتتان جایگزینی مناسب برای بلوچیز معرفی بفرمایید؛ زیرا بعید نمی باشد که ایشان خاک نامباسبی بر سر کرده و نتیجه نامطلوب حاصله منجر به نثار نق های آشکار و نهان به ساحت مقدس آن مراد شکمپروران گردد.

با سپاس بی پایان
کوچکترین در میان ارادتمندان
نون یه ره نون گاف

Doozel said...

جناب نیرنگ
اجباری به بلوچیز نیست و هر پنیر تند مزه و کم رطوبت جوابگوست . برای مثال خورده های فتا و یا حتی پنیر فرسکوی مکزیکی . اینها نبود چدار تند مزه هم بد نیست

Nazanin said...

نیرنگ جان این بلوچیز از اون چیزهایی هست که باید یکی دوبار چشمت رو ببندی و بخوری. بعد چنان بهش علاقه‌مند می‌شی که حتا در قورمه‌سبزی هم به دنبال جایگاهش می‌گردی. به نظرم باهاش از سر سازگاری درآ.

Nei Rang said...

@Nazanin

نازنین خانوم.
خدمتتون عرض کنم به طعم بلوچیز آنقدرها ارادت دارم که اکثر اوقات در یخچال داشته باشمش. ولی نسبت به بوی اسید مورچه (از زمان کودکی و هنگام بالا رفتن از درخت سیب باغچه مان که سرشار از شته و مورچه میشد) شرطی شدگی دیرینه ای دارم که باعث نفس تنگی ام میشه.