Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

سوپ گل کلم و چدار؛ سوپی گیاهی و بالنسبه سبک


این آخرین پست زمستونی امسال رو، در یک دوشنبه بدون گوشت دیگه، به یه سوپ گیاهی اختصاص می دیم. دو تا نکته داره این سوپ: اولا گول ظاهر خامه ای اون رو نخورید چون فقط شیر و کمی پنیر چدار داره  و لذا بالنسبه سوپ سبکی هست. دوم این که این سوپ با استاک سبزیجات درست می شه و لذا گیاهی هست. شما عزیزان بنده می تونید اون رو با استاک مرغ هم درست کنید. توصیه می کنم ولی این کار نکنید چون بالانس ظریف اون که بنده با خون دل به چنگ آورده ام به هم می خوره و به وادی فنا می ره.  

در ضمن در عین ناباوری متوجه شدم با این همه هارت و پورت گیاه خواری، دستوری برای استاک سبزیجات در سایت نیست!. با عرض پوزش صادقانه، خدمت شما عارضم دستور خوبی برای استاک گیاهی در ذهن دارم و عن قریب اون رو هوا خواهم کرد. زمستون رفت و به هزار دلیل می شه شاد بود. چو نیک بنگری و چو یه دلیل برای ناراحتی از این واقعه بجویی، اون دلیل همانا نچسپیدن سوپ آلات در هوای معمولی هست!.  

مواد لازم:

یک شاخه تره رنگی
نصف یک عدد گل کلم متوسط (۲۵۰ گرم)
دو قاشق غذاخوری کره
نمک و فلفل به میزان لازم
چهار پیمانه استاک مرغ یا سبزیجات
یک پیمانه شیر پرچرب
یک قاشق غذاخوری آرد ذرت
صد گرم پنیر چدار تندتره فرنگی رو ریز کنید و در کره تفت بدید. وقتی سبک شد، گل کلم ریز خرد شده رو هم اضافه کنید.  گل کلم رو هم تفتی بدید و وقتی تکه های گل کلم طلایی کم رنگ شدن، استاک رو اضافه کنید.   

حرارت رو کم کنید و بیست دقیقه با در بسته سوپ رو بپزید. شیر سرد رو با آرد ذرت کاملا مخلوط کنید. وقتی گل کلم کاملا نرم شد، مخلوط شیر-آرد ذرت و سپس چدار رو به سوپ اضافه کنید. پنج دقیقه حرارت بدید تا همه مواد مخلوط بشن. سپس سوپ رو در مخلوط کن پوره کنید. نمک و فلفل اون رو چک کنید و سپس سرو کنید.      

خیلی سوپ خوبی هست و لذا بنده طی مراسم باشکوهی، ضمانت طلایی کافه شمشیری رو به اون عطا می کنم. در نتیجه: سوپ رو درست کنید و اگر دوست نداشتید اون رو عودت کنید و پول مواد اولیه رو پس بگیرید.   

Comments

Nei Rang said…
آقا اون چی چیه بر لب بشقاب
گرفته چشممو, کرده دلم آب
با اینکه همی حالا شام خوردم
دلم ضعف رفت, شدم بدجور بیتاب
Doozel said…
یک تکه نان پیتزا ، پر شده با سیر تنوری و پوشیده با چدار و جعفری
Nei Rang said…
فدای سوپ با نون پیتزاتم من
تی شرتم را دریدم شد یه پیرهن
یقه پاره, دلم واله, چه چاره؟
چو سرگشته به کوی حیرتم من
Dawn said…
حیف که هفته‌ی بعد مسافرم و باید یخچال رو خالی کنم وگرنه هواش می‌کردم.
خیلی حیف. عجب رنگ و رویی داره. اون نون کنارش رو می‌بینم، به قول نیرنگ،‌دلم ضعف می‌ره.

Doozel said…
ممنون جناب نیرنگ
Doozel said…
ممنون خانم سحر
دستور همین جا خواهد بود و جایی نمی ره تا شما برگردید از سفر
Mari said…
سوپ كه حتما عاليه واز شما غير از اين انتظارى نيست ،. اما در باره اونى كه لبه بشقاب دلبرى ميكنه چيزى نگفتيد . لابد از نظر شما پيش پا افتاده است كه ازش راحت گذشتيد ، اما نميدانيد كه چطور با روح و روان كسى چون من كه علاقه غريبى به انواع نون داره بازى ميكنه !!!!!!!
mali said…
تره فرنگی رو که در مواد لازم دیدم، مطمئن شدم که خوب سوپی میشه. دست شما درد نکنه
Doozel said…
خانم ماری
نون پیتزای آماده ولی مجهز به پنیر و سیر هست . چیز خاصی نیست
Doozel said…
خانم ملی
تره فرنگی متاسفانه کم استفاده می شه و بسیار مهجور هست . ولی طعمی عالی داره و کاملا می تونه جای پیاز رو پر کنه