Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

نان مغزدار به روش تارت آفتابگردون


تارت خورشیدی (tarte soleil ) تارتی کلاسیک، دو لایه و شبیه به گل آفتاب گردون هست. ترجمه آفتابگردون شاید واژه برتری نسبت به خورشید باشه. در روش کلاسیک، این تارت با خمیر هزارلا(پاف پیستری)  درست می شه؛ بنده در راستای ارائه یه دستور قابل حصول تر برای همه، در جریان یه حرکت محیرالعقول اون رو با خمیر پیتزا بایتز درست کردم. نتیجه از نظر ظاهری شبیه مورد اصیل این تارت نشد اون هم چون خمیر پف کرد. مردد بین درست کردن دوباره این تارت با خمیر هزارلا و یا عرضه این کشف خود به عنوان نون مغزدار بودم.

پس از کشمکشی کوتاه، روش دوم رو برگزیدم چون نتیجه شبیه نان میمون (نون چل تیکه؟) شده بود و لذا  ماحصل قابل تغییر کاربری بود. نان میمون تیره ای از نون هست که به صورت یه قالب بزرگ متشکل از تکه های کوچیک به هم چسپیده، ولی قابل جداسازی آسون با دست، درست می شه ( آخر پست یه نون میمون با مغز پستوی پیازچه و پنیر هم برای توضیح و روشنگری بیشتر درست کردم). این نون رو می تونید به عنوان رول نون همراه غذا در مهمونی های خود سرو کنید و مهمونها رو با ظاهر زیبای اون اغوا کنید. در ضمن این نون رو می شه به عنوان عصرونه و در مهمونی های غیر رسمی هم درست و سرو کرد.                  

مواد لازم:

برای دو عدد نون مغزدار 

یک برابر دستور خمیر پیتزا بایتز  
دو عدد تخم مرغ
یکی از پستوهای زیر به دلخواه:
پستوی فلفل و گوجه خشک (دستور در ادامه)
پستوی پیازچه و سیر(دستور در ادامه)

پستوی فلفل و گوجه خشک:
دویست گرم فلفل دلمه ای قرمز کبابی یا تنوری 
دویست گرم پنیر چدار
یک قاشق چای خوری گرانول سیر 

پستوی پیازچه و سیر:
دویست گرم قسمت سبز پیازچه 
شش قاشق چای خوری روغن زیتون 
دویست گرم پنیر موتزرلا
پنجاه گرم پنیر پارمزان   
یک قاشق چای خوری گرانول سیر  
خمیر رو طبق دستور درست کنید و یا در صورت تنبلی، خمیر هزارلا رو ابتیاع بفرمایید. فلفل تنوری، گوجه خشک، پودر سیر و چدار رو در مخلوط کن پوره درشت کنید.     

این خمیر، دو تا از اون تارت هایی که در تصویر بالای پست می بینید به شما می ده. لذا خمیر رو به چهار گلوله  مساوی تقسیم کنید. یکی از گلوله ها رو با وردنه کاملا نازک کنید و یه بشقاب روی اون قرار باید و با چاقو لبه ها رو ببرید تا یه دایره بی نقص داشته باشید. نصف پستو رو با قاشق روی خمیر به یکنواختی پهن کنید. گلوله دوم خمیر رو مثل اولی پهن و به دایره ای به همون قطر تبدیل کنید. خمیر دوم رو روی خمیر اول پهن کنید و لبه ها رو فشار بدید تا لبه ها روی هم بیان.        

یه نعلبکی یا کنسرو کوچک در مرکز تارت قرار بدید. سپس با قیچی یا چاقو از۱۶ تا ۳۲ قطاع مساوی بر دایره برش بزنید.  سپس هر قطاع رو دو دفعه بچرخونید. این کار رو برای تک تک قطاع ها انجام بدید.     
  فر رو از پانزده دقیقه قبل روشن و روی دمای سیصد و پنجاه فارنهایت یا همون صد و هفتاد و پنج سانتیگراد خودمون تنظیم کنید. روی تارت رو با تخم مرغ زده برس بزنید و برای بیست الی سی دقیقه به فر بفرستید.


این هم نون میمونی با پستوی دوم. از خمیر تکه های خیلی کوچکی درست و پهن کنید. سپس یه قاشق از پستو روی اون قرار بدید و خمیر رو گلوله کنید.  گلوله ها رو کنار هم قرار بدید. در اثر پف، فاصله این گلوله ها پر می شه و ماحصل یه قالب نون یه دست و یه تیکه می شه. البته به دلیل ساختار سلول مانند نون. جداسازی هر گلوله با دست کار آسونی خواهد بود.       

من این نون رو برای نمایش و فقط در یک لایه  درست کردم. در مورد اصلی باید به جای یه لایه حداقل سه لایه روی هم بچینید.    

Comments

Nei Rang said…
پیشگویان معبد المپ اعلام کردن که این پست از بهترین پستهای سال ۲۰۱۶ خواهد بود.
روزگارتون بهترین باد شف گرامی
سپاس فراوان !
Doozel said…
به اراکل ها اعتمادی نیست
mali said…
عالی بود. مرسی. عامدانه خمیر رو جوری بستین که پستو پیازچه ش بیرون بزنه؟
Doozel said…
عامدانه بود