Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

جگر مرغ با سماق و دارچین و سس ارده و لیمو


پس از عدم استقبال ملت و استقبال جانسوز شخص بنده از این ماهی لبنانی ، بر آن شدم ملت رو از خواب غفلت بیدار کنم و با اون سس معرکه ارده لیمویی غذایی جدید تقدیم به وجدان های خفته آریای های ماهی ستیز کنم.  همون طور که در عکس زیرین مشاهده می کنید، در سعی اول کباب تابه ای کلاسیک مخصوص خود رو با سیب پلوی کرمونشاهی در آمیختم و سس ارده رو دادم روی کباب و نتیجه هم توپ بود. اما برای این پست، اون سس رو با خوراک جگر ادویه دار همراه کردم و نتیجه به طرز حیرت آوری عالی شد. اصولا بنده جگر مرغ دوست هستم و از جگر سایرین، به دلیل بوی آمونیاکی شدید، خوشم نمی یاد.
 لطفا استقبال کنید از این پست تا به این نتیجه برسیم عیب از ماهی و در نتیجه از خود شما بوده و نه شخص بنده.
  با تشکر: د. شمشیری .


مواد لازم:

یک عدد پیاز متوسط، ریز خرد شده
نیم کیلو جگر مرغ
نمک، فلفل، پرک فلفل قرمز به میزان لازم
یک چهارم قاشق چای خوری دارچین
دو قاشق غذاخوری سماق
سس ارده( دستور در ادامه)
دونه صنوبر، جعفری خرد شده، پیاز ریز (برای تزیین)    

سس ارده:
دو قاشق غذاخوری ارده
سه عدد لیموی سبز
یک قاشق چای خوری سیر له شده
آب گرم برای روان سازی به میزان لازم 
نمک و فلفل سفید به میزان لازم

جگر رو کاملا خشک کنید. سپس در روغ داغ سرخ کنید. گوشه تابه پیاز خیلی ریز شده رو هم اضافه کنید. سپس نمک،فلفل، پرک فلفل قرمز و دارچین رو هم اضافه کنید. وقتی جگر کاملا پخت و وسط تکه های اون دیگه قرمز نبود، سماق رو اضافه کنید.   

سس ارده رو با مخلوط کردن تمام مواد درست کنید. خرده گردوها  یا دونه های صنوبر رو هم بو بدید تا برشته بشن. سس رو روی جگر بریزید و گردو رو برای تزیین اضافه کنید. سایر مواد تزیین از قبیل جعفری، پیاز و سماق رو هم در صورت تمایل اضافه کنید.  

در ضمن در نظر داشته باشد که کلسترول جگر خیلی بالا هست و این رو در رژیم غذایی خود لحاظ کنید.

Comments

Nei Rang said…
دوملیون و دویست و نود و دو هزار و ششصد و چهاردهمین بازدید کننده از این پست استقبال کم نظیری کرده و کمال تشکر و امتنان را دارد.
وبمنظور ارضاء حس نق زدنم لازم میدونم خدمتتون عرض کنم که:
آقا جون, لطفا و خواهشا به مقدسات بی احترامی نکنین؛ سیبزمینی برای سیب پلو کرمانشاهی نگینی خرد میشه.
Doozel said…
بنده از این موضوع حساس اطلاع نداشتم و عامدانه به مقدسات توهین نکردم و از این کرده پلید خویش شرمسارم
Nei Rang said…
شرم بر بدخواه شف باد.

ای دلاوران کرد! با فتوایی در خصوص ابعاد سیبزمینی در سیب پلو, شک و شبهه از قلوب دیگر هموطنان زدوده و راه رستگاری ایشان هموار کنید.
با تشکر
امضاء, مومنی مشکوک به عبادات خویش