Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

ساندویچ مرغ کرانچی- تولید شده با مرغ یا بوقلمون زیاد اومده


قرَچ قُروچ...قرَچ قُروچ ...زارت زِرت ...زیرت زورت
قرَچ قُروچ...قرَچ قُروچ ...
صدای چیه؟ ساز و دهل؟
نه بابا! صدای خوردن ساندویچ کرانچی دوز لِ

در راستای بوقل تنوری قبلی، دچار وفور بوقل زیاد اومده از مهمونی شدیم. در ضمن کمی چیپس هم زیاد اومده بود و لذا این ساندویچ تولید و خفه شد. این رو می شه با انواع گوشت زیاد اومده یا بکر تولید کرد و همچنین می شه از نظر سس، و محتویات داخل به اون تنوع بخشید.  این ساندویچ  بسیار ترد و کرانچی و لذت بخش هست.  

من گوشت رو با مایونز ترکیب کردم. چون چیپس کم چرب بود(ر.ک. روی پاکت چیپس با فونت سبز)، مجبور شدم بیشتر مایونز بزنم تا جبران مافات بشه.     

یک لایه گوشت روی نون پهن کنید سپس یک لایه چیپس. نون سوراخ بود ولی چون من به 2nd chance اعتقاد راسخی دارم، گذاشتم در تولید این  حماسه کرانچی سهمی ادا کنه.    

دو طرف نون رو کره بمالید. ای وای بر من! کره تموم شده بود و مجبور شدم کف تابه رو با اندکی روغن چرب کنم.  

تابه باید از پیش داغ باشه. جسم سنگین رو روی ساندویچ قرار بدید. اینقدر که از این بدبخت به عنوان جسم سنگین استفاده می شه، به عنوان تابه ازش استفاده نمی شه و نامبرده دچار بحران هویت شده.   

حرارت باید متوسط باشه تا نون نسوزه و فقط طلایی بشه. وقتی ساندویچ رو از این رو به اون رو کردید، دیگه جسم سنگین رو روی اون نذارید و به صورت فوق طرف دیگه رو هم طلایی کنید. کرانچ حاصل عالی بود و ساندویچ دل انگیزی بود. از مصرف این ساندویچ در ساعات پایانی شب اجتناب کنید چون صدای اون موجب بیداری همسایگان دلبند شما می شه.     

Comments

كتايون said…
بحران هویت! خیلی خوب بود :)