Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

پیتزای مرغ یا گوشت باربیکیو


سس باربیکیو سسی با مزه دودی و شیرین هست و از سمبل های آشپزی آمریکایی. در پست های قبل، از این سس و کاربرد اون برای پیتزا به نیکی یاد شد ( اینجا یا اونجا). چون پیتزای مرغ یا گوشت باربیکیو از محبوب ترین های بنده هست و حقیر احساس می کنه که حق مطلب به نیکی ادا نشده، اینجا یک پست جدید برای این پیتزا و بر اساس مشاهدات اخیر بنده منتشر می شه. چکیده این پست رو می شه اینجور تدوین کرد: استفاده از مرغ تنوری زیاد اومده برای پیتزای فردا روز، پیتزای میت بال باربیکیو و استفاده از پیاز و فلفل ترشی شده برای طراوت بخشی به پیتزا.         

نکته اول استفاده از مرغ تنوری (تنوری ۱ ، تنوری ۲) زیاد اومده و ترکیب اون با سس باربیکیو و مارینیت کردن اون برای یک شب هست. خمیر پیتزا رو هم به مدد دستورات متعدد سایت می شه درست کرد. اینجا صلاح کار خسروان در پیتزای سیسیلی بود. 
یکی از موارد خوبی که این ور آب با اون مواجه شدم، استفاده از پیاز و فلفل ترشی شده روی پیتزا بود. بافت ترد و اسیدی ترشی، بالانس خوبی با پیتزای چرب و نرم ایجاد می کنه. لذا برای روی کار یک فروند فلفل هالوپینیو و یک راس پیاز قرمز رو بر اساس دستورات این پست ترشی کردم؛ این یکی ترشی در ضمن شیرین نیست. روی خمیر رو سس پیتزا مالیدم و سپس مایه مرغ باربیکیو روی سطح فشاندم و روی کار رو هم پنیر رندیده ای در خور نشاندم. پس از طبخ پیتزا رو با ترشی (آب گرفته) تزیین و سرو کردم.   
برای پیتزای میت بال از فرامین این پست پیروی کردم. البته ازموارد پیش رو هم عدول کردم:  سس مراکشی رو با سس معمولی پیتزا تعویض فرموده، به میت بال بالکانی در حال تفت کفچکی سس باربیکیو افزوده و تخم مرغ رو هم غلاف نمودم.           

و این بود ماحصل آخرین مشاهدات پیتزایی بنده در این پایتخت پیتزای بشری.

Comments

Nei Rang said…
This comment has been removed by the author.
Nei Rang said…
خیلی ممنون کافه چی عزیز
پیتزای بعدیم ورژن با مرغ این پست خواهد بود,
Doozel said…
خواهش می کنم ؛ قابل نبود
Unknown said…
چه حيف ما ديروز پيتزا داشتيم كاش اين پست رو زودتر ديده بودم