Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کلم قرمز کاراملی


در این دوشنبه بدون گوشت، ماجرای ارتزاق بنده از یک فروند کلم قرمز در چهار وعده باشکوه گیاهی رو به روایت در می یارم. این روایت، یک جورایی شبیه داستان بنده و اون گل کلم معلوم الحال هست . کلم رو کرملی می کنیم و سه تا دستور با این مایه جادویی آموزش  زیر پوستی داده خواهد شد. در ضمن کلم یه بغل گوشتی فوق العاده هست (می گید نه! از آلمانی ها بپرسید). لذا این مایه رو می تونید از قبل تهیه و با ساندویچ سوسیس و به عنوان ساندویچ پر کن و یا بغل غذاهای گوشتی و یا حتی داخل کلم پلو ازش استفاده کنید.        

مواد لازم:

یک عدد کلم قرمز متوسط، رشته ای خرد شده  
پنجاه گرم کره
دو قاشق غذاخوری سیر، له شده  
دو قاشق غذاخوری سرکه قرمز
دو قاشق غذاخوری شکر
دو قاشق غذاخوری پودر فلفل کشمیری یا پودر چیلی یا پاپریکای تند

کلم رو رشته ای خرد کنید. اون قسمت های سفید رو به سطل آشغال هدایت کنید و فقط از قست قرمز استفاده کنید. قسمت های سفیدی خیلی سفت، چغر و بد بدن هستن!. در فرتور سمت راست، نمایی از هدایت نامبردگان به سطل آشغال رو به تصویر کشیده ایم.  

کره، سیر و سرکه رو به کلم اضافه کنید(من کره مرکب فلفل کشمیری و پیازچه داشتم). بیست دقیقه روی حرارت ملایم قرار بدید و مثل پیاز داغ هم بزنید. وقتی به روغن افتاد، چیلی وشکر رو اضافه کنید. مطمئن بشید که کلم کاملا کاراملی بشه. در ضمن شکر لازم هست چون میزان شکر کلم از پیاز کمتر هست و لذا خوب کاراملی نخواهد شد.      

شب اول: پاستا با بلوچیز و این مایه ملکوتی!.  

صبح فرداش: املت با این مایه ملکوتی و بلو چیز!. ظهر فرداش: اعلام آتش بس در راستای استراحت دل و روده!.    

شام فرداش: اسپاگتی کاربونارا با این مایه ملکوتی و بلو چیز!. تخم مرغ ها رو با اندکی خامه و بلوچیز هم زدم. پاستا رو آبکش کردم و به مایه کلم تفت داده اضافه کردم.      
تابه رو از روی حرارت برداشتم و مایه تخم مرغ رو اضافه کردم(رمز کاربونارا در راستای خاگینه نشدن تخم مرغ). سپس کمی از آب داغ پاستا و به تدریج به غذا اضافه کردم تا سسی مخملین شکل بگیره.    
سسی مخملین شکل گرفت!.

Comments

Nei Rang said…
به نمک احتیاجی نیست؟
و سپاسگزار بابت این پست چند کاربردی
Unknown said…
اقا شما تاج سر مایی ولی اخه شوخی شوخی، با کلم پلو هم شوخی? اقا ما تعصب داریم نگین!
Dawn said…
خیلی خوب بود که من دو سه روز داشتم فکر می‌کردم با این شیشه کلم‌قرمزی که خریدم چه کار کنم. آیا با کوفته‌ی سیب‌زمینی بخورمش یا چی.
بعد علاوه بر اون، آخر هفته خیلی بی‌برنامه پارمزان خریده بودم. خیلی کم اتفاق می‌افته من پارمزان داشته باشم و البته کلم قرمز.
خلاصه ورژن آخر رو تا این لحظه دوبار درست کردم! بار اول متاسفانه همون‌جا در جا خفه شد، ورژن دوم الان خورده شد.
بلوچیز نداشتم و کاربونارا رو کلا با پارمزان می‌پسندم. اولین ورژن رو مثل شما درست کردم اما از رنگ کلم قرمز راضی نبودم.
در نتیجه در نسخه‌ی بعدی، اول کاربونارا رو ساختم، بعد کنارش بقیه‌ی شیشه‌ی کلم قرمز رو خالی کردم.
تا امروز وقت ناهار که قاطی‌شون کردم و ماکارونی‌ها تک و توک رنگ رویایی گرفته بودن و کلم هم رنگش رو حفظ کرده بود.

در نهایت: دوزل‌خان، متشکریم!ا
Doozel said…
نیرنگ جان ؛ بله احتیاج هست و باید از همون اول اضافه بشه . البته من معمولا میزان نمک رو نمی گم چون ذایقه ای هست و در ضمن به میزان نمک موجود در مواد اولیه دیگه هم بستگی داره
Doozel said…
somi jan
می شه این مایه رو در کلم پلو هم به کار برد و غذای خوش رنگ و خوش مزه ای تحویل گرفت . زیاد تغییر بنیادی هم نیست
Doozel said…
ممنون خانم سحر
شیشه کلم به گمانم ترشی تا شور شده باشه و کمی بالذات رنگ می بازه
Dawn said…
نه، این کلمی که من می‌گم همونیه که آلمانی‌ها کنارگوشتی می‌خورن! رنگش هم پیش از ترکیب با پاستای داغ عالی بود. و در روش دوم همین‌طور خوشرنگ موند.
Unknown said…
این کلم قرمز رو نروژی ها هم برای غذای کریسمس میخورند در کنار گوشت عالی ست یک طعم ملسی دارد
Doozel said…
ممنون از اطلاع رسانی .نمی دونستم نروژی هم کلم دوست هستن