ساسج رول؛ رول گوشت چرخ کرده


در ادامه تم غذاهای مهمون پسند و با بقیه خمیر هزارلا اضافه اومده از پست قبل، اینجا ساسج رول این اسنک محبوب انگلیسی رو داریم. آری در انگلستان این رول ها نقشی شبیه به هات داگ رو برای آمریکایی ها بازی می کنن و در اکثر رستوران ها، بارها و یا پاپ ها قابل یافت هستن. آری! برای یه عصرونه باشکوه، اینها رو بزنید تنگ کوکوسبزی پست قبل و منو رو ببندید و به زدن پوز رقبا کمر همت بندید.
      
مواد لازم:

نیم کیلو گوشت بوقلمون چرخ کرده ( خوک و بره هم قابل استفاده هستند )
سه چهارم پیمانه آرد سوخاری یا پودر مغز نون 
یک دوم قاشق چای خوری دونه رازیانه، کوبیده 
یک دوم قاشق چای خوری پاپریکای دودی
یک دوم قاشق چای خوری پرک فلفل قرمز
دو قاشق غذاخوری پیاز داغ
  یک قاشق غذاخوری مایونز
دو ورق خمیر هزارلا (پاف پیستری)

برای رومال:  
یک عدد تخم مرغ
 یک قاشق غذاخوری روغن مایع
کنجد سفید و سیاه  

اگر دوست داشتید می تونید از ساسج آماده هم استفاده کنید ولی من این مدلی که کمی شبیه به مایه میت لوف هم هست رو ترجیح می دم. در ضمن بنده در طراحی ادویه جات دستور ، ساسج اسپایسی ایتالیایی رو مدنظر داشتم؛ شما می تونید به مایه گوشت هر ادویه های که دوست داشتید رو اضافه کنید. تمام مواد ساسج رو مخلوط کنید و ورز ملایمی بدید. خمیر سرد رو باز کنید و یک چهارم مایه گوشت رو یه ور اون لول کنید.      

خمیر رو روی گوشت برگدونید و یک سانت فاصله خالی برای همپوشانی خمیر قرار بدید. البته من کمی بیشتر از یک چهارم ازمایه گوشت رو برداشتم چون می خواستم رول ها بزرگ و عکس هام دراماتیک تر بشه (ر.ک. عکس اول؛ وقوع رخدادی دراماتیک مشهود و غیر قبل انکار می باشد). در عمل باید بتونید با یک ورق خمیر دو تا از این لوله ها درست کنید. با چاقوی تیز این لوله رو به ضخامت دو سه سانت برش بزنید.   

فر رو از پانزده دقیقه قبل روشن و روی دمای ۴۰۰ فارنهایت یا همون ۲۰۵ سانتیگراد خودمون تنظیم کنید.تخم مرغ رو با روغن هم بزنید وبا مهارت روی رول ها برس بزنید. با کنجد یا تخم پیاز کار رو تموم کنید و برای بیست دقیقه به فر بفرستید.  

چو نیک بنگری، این شیرینی دانمارکی گوشتی می باشد! 

Comments

Nei Rang said…
به به !
متشکر شف دوزل گرامی !
mali said…
وای خدای من!!! خیلی چیز خوبیه این. عکسها به واقع دراماتیک شدن. با گوشت گوساله یا مرغ هم قاعدتاً نباید منعی داشته باشه. اینطور نیست؟
Doozel said…
ممنون نیرنگ خان
Doozel said…
خانم ملی
با هر گوشتی جوابگوست .
Samira Shamloo said…
salam gooshtesh dar 20 daghighe khoob mipaze ya ehtiaj hast ghablesh oon ra kami taft bedim? merci
Doozel said…
خوب می پزه .
mali said…
من اینو درست کردم دوزل جان. بر خلاف انتظارم متاسفانه اصلن خوب نشد جوری که جرأت ندارم دوباره امتحان کنم. ورقه های خمیر از هم باز نشدو به حالت خمیری موند. من از مخلوط گوشت گاو و گوسفند استفاده کردم وبوی گوشت تو. ذوقم میزد.با اینکه نصف میزان دستور پودر نون اضافه کردم، گوشتش سفت شده بود. قیافش هم هیچ شبهتی به اثر هنری شما پیدا نکرده بود. بی نمک هم بود
Doozel said…
احتمالا درجه فر از عددی که نشون می ده کمتر هست و گوشت آب انداخته و خمیر رو خیس کرده . با توجه به ادویه ها نباید بوی گوشت احساس بشه