کوکو سبزی با مایه خامه ترش ~ کوکوی کم سبزی


این کوکو به خاطر پست شدن درست نشد. دلیل وجودی این پست این هست که وقتی پول و وقت ندارید، کوکو بهترین گزینه روی میز هست. خواستم طبق معمول یه کوکوی بزرگ برای هفته درست کنم و به مرور سق بزنم تا بر آرمان های گیاه خوارانه هم وفادار بوده باشم. در راه درست کردن کوکو، سبزی رو یخ زده با تخم مرغ مخلوط کردم و هیچ اتفاقی نیفتاد و مایه روونی حاصل نشد. دیگه تخم مرغ نداشتم و در کنج مهجور و تاریکی از یخچال بسته ای خامه ترش و پنیر دیدم. سریع خامه رو به مایه افزودم و مایه روونی حاصل آمد. در ضمن گردو هم نداشتم و به جاش خلال بادام به کوکو اضافه کردم و اون هم تجربه خلی ممتازی از آب در اومد.     

مواد لازم:
نیم کیلو سبزی کوکو یخ زده
یک چهارم پیمانه روغن مایع
شش عدد تخم مرغ
یک قاشق غذاخوری پودر گرانول سیر
یک قاشق چای خوری پاپریکای دودی(اختیاری)
دویست گرم خامه ترش
یک دوم پیمانه خلال بادام
یک دوم پیمانه زرشک
کمی پنیر چدار برای تزیین 

چون این قرار نبود پست بشه از مراحل اولیه کار عکسی به دست نیومده. سبزی یخ زده رو با روغن ،تخم مرغ و خامه مخلوط کنید. تمام ادویه ها رو اضافه کنید و خوب مخلوط کنید. نصف مایه رو در تابه داغ بدون روغن پهن کنید و خلال بادام و زرشک رو روی اون بپاشد. سپس نصف دیگه مایه رو روی اون پهن کنید. 

ده دقیقه با در بسته بپزید و سپس سطح کار رو ده دقیقه برویل (حرارت از بالا) کنید تا مایه خودش رو بگیره. وقتی کوکو قابل چرخیدن در تابه بود و از کف جدا شدنی بود، تابه رو به سطح گاز برگدونید. 

ده دقیقه دیگه حرارت بدید تا کف کوکو برشته بشه. این کوکو کم سبزی و کمی شبیه مایه کیش هست 

در آخر پنیر رو سطح کار پهن کنید و صبر کنید تا با حرارت موجود آب بشه.

این هم یه ساندویچ توپ. 

Comments

marmar said…
سلام.ممنون بابت این پست.من غذای من دراوردی زیاد درست میکنم.جالبه که همیشه هم خوب از اب درمیاد.من هم مث شما برحسب تصادف تو کوکو خامه ریختم خیلی لطیف شد.قصه شم اینه که یه روز اسفناج یخ زدم تموم شده بود ناچار شدم اسفناج خامه ای استفاده کنم.حتمن جایی که زندگی میکنید اسفناج خامه ای باید موجود باشه.من مقداری پودر سوخاری برای گرفتن اب زیادش و کلی کاهو برای پر برکت شدن کوکوهم همراه خامه اضافه میکنم.بقیه مواد سبزی رو خشک استفاده میکنم.چون سبزی کوکو در دسترس ندارم.راستی چرا سبزی یخ زدتون رو، رو حرارت کم٬ اب نمیکنید.چون سبزی یخ زده هم زدن رو دشوار میکنه..
borhan said…
http://www.delgarm.com/cooking/training-of-food/294-cottage-and-coco/103966-%D8%B7%D8%B1%D8%B2-%D8%AA%D9%87%DB%8C%D9%87-%DA%A9%D9%88%DA%A9%D9%88-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D8%A7%DB%8C%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%B4

چقدر شبیه شما درست کرده!!!!!
Doozel said…
اون امضا های پای عکس ها منو کشته