Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

خوراک گوشت مکزیکی با خمیر کروسان


اینجایی که ما هستیم خمیر کروسان یا همون کرسنت رول خودمون خیلی پرطرف دار هست و دستورهای زیادی براساس اون مشاهده می شه. از این خمیر می شه برای تولید انواع شام سبک و یا غذاهای مهمونی استفاده های متنوعی کرد.
 به عنوان مثال: ...       

مواد لازم:

یک رول  خمیر کروسان(کرسنت رول)

نیم کیلو گوشت گوساله چرخ کرده کم چرب
یک عدد پیاز سفید متوسط، ریز خرد شده 
یک قوطی (صد گرم)چیلی سبز یا یک عدد فلفل دلمه رنده شده به 
همراه دو عدد فلفل سبز تند ریز خرد شده 
یک بسته ادویه مکزیکی یا ترکیبی از ادویه جای شبیه این لینک   
  دویست گرم velveeta یا ترکیب پنیر خامه ای و چدار 
یک عدد هالوپینیو برای تزیین


خمیر رو باز کنید. برای این خمیر دستوری در سایت ندارم ولی در آینده سعی می کنم دستوری برای اون هوا کنم. فعلا می شه از دستور خمیر رول پیتزا استفاده کنید.  به جای  پنیرvelveeta  هم می شه از ترکیب پنیرخامه ای و چدار سود جست.   

این خمیر به شکل مثلث های به هم چسپیده به منظور تولید کروسان رول می شه. و لذا نیمی از خمیر رو با دست فشار بدید تا سوراخ های اون بسته بشه و یکدست بشه. اون رو کف ظرف غیر فلزی پهن کنید. فر رو هم روشن و روی دمای سیصد و پنجاه درجه فارنهایت یا همون صد و هفتاد و پنج درجه خودمون تنظیم کنید.    

گوشت رو بدون روغن در تابه داغ بریزید و طلایی کنید. سپس پیاز و چیلی رو اضافه کنید و پنج شش دقیقه حرارت بدید تا پیاز نرم بشه. سپس بسته ادویه مکزیکی رو اضافه کنید. بسته ادویه مکزیکی ندارید؟
زیره، آویشن، پودر چیلی، مرزنجوش و پودر تخم گشنیز بهش بزنید.      

در آخر پنیر رو اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط بشه.     

مایه رو روی خمیر بریزد و نیمه دیگر رو بدون فشار دادن و یکدست کردن روی اون پهن کنید. 

تزیینات رو کار کنید و  نیم ساعت یا تا وقتی خمیر رو طلایی بشه در فر از پیش داغ بپزید.  

به صورت مربع های کوچک برش زده، سرو و خفه کنید. 


Comments

Nei Rang said…
This comment has been removed by the author.