تارت پیاز و پنیر


از کیش پیاز قبلی سایت، مدت های مدیدی می گذره. لذا نیاز مبرمی به یه دستور جدید احساس می شه. لاجرم، اینجا یه تارت پیاز و پنیر داریم. خمیر تارت با الهام از این تارت کوکو سبزی، با خمیر هزارلا درست می شه. دستور بسیار مناسبی برای ظهرانه هست و همگان رو به تولید اون فرا می خونم.  ضخامت اون هم نسبت به کیش قبلی نازک تر هست. این دستور رو می شه حاصل ازدواج اون کیش و یه پیتزا دونست.         

مواد لازم:
یک پوسته تارت از اینجا
سه عدد تخم مرغ
دو قاشق غذاخوری شیر پرچرب
پنجاه گرم پنیر چدار، رنده شده
یک چهارم پیمانه پیاز داغ پوسته تارت رو مطابق پست تارت پیاز درست کنید. تخم مرغ ها رو بشکنید و هم بزنید و خمیر رو با کمی از مایه تخم مرغ برس بزنید و برای پخت به فر بفرستید. در حین پخت پوسته، تخم مرغ های هم زده، شیر و پنیر رو در مخلوط کن هم بزنید تا مایه یکدستی حاصل بشه. پیاز داغ رو با مایه تخم مرغ مخلوط کنید و در پوسته آماده بریزید. دمای طلایی پاف پیستری ۴۰۰ فارنهایت یا همون ۲۰۵ سانتیگراد خودمون هست.  لذا فر رو از قبل روشن و روی اون دما تنظیم کنید. تارت رو به مدت بیست دقیقه بپزید. بنده برای بهره برداری بصری، کمی هم دونه خشخاش روی لبه ها کار کردم.         

Comments

Nei Rang said…
با سپاس بیکران
:) و نق های فراوان بخاطر اختلاف ساعت داشتن با کافه شمشیری و ضعف کردن همیشگی در هنگام مشاهده پستهای جدید در اوقاتی نابهنگام
Doozel said…
ممنون از الطاف همیشگی حضرت عالی