Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

تارت نارنج - قابل تبدیل به تارت لیمو


نارنج فروش شهر ما دقیقا این فصل به مدت یک ماه نارنج می یاره و لذا من خودم رو با نارنج خفه می کنم. پس از رجعت از نارنج فروش با یک گونی نارنج، به شدت دنبال دستورهای نارنج طلب بودم و یاد تارت لیمو افتادم! یه دسر ترش و شیرین کلاسیک و تصمیم گرفتم اون رو با نارنج بازسازی و نازسازی کنم.  یه دستور ساده و ارزون قیمت تارت لیمو از سایت مارتا استیوارت  دیدم و لیمو رو حذف و نارنج رو جایگزین کردم.  لینک اصلی رو از اینجا می توان دید. این دستور فقط یک قوطی شیر عسلی می طلبه و برای عناصر شاخ شکسته و مقروضی چون بنده کاملا قابل حصول هست. در ضمن این دستور در اصل برای تارت لیمویی هست و اگر نارنج در دست ندارید، اون رو با لیمو درست کنید. چه جوری؟ کلید کنترل رو با اف فشار بدید و کلمه نارنج رو در متن سرچ و پیدا کنید. سپس کنترل و آر رو فشار بدید و نارنج رو با لیمو تعویض کنید!. متن ویرایش شده باید اینجوری بشه:
" لیمو فروش شهر ما دقیقا این فصل به مدت یک ماه لیمو می یاره و لذا من خودم رو با لیمو خفه می کنم. پس از رجعت از لیمو فروش با یک گونی لیمو..."

در ضمن در پست قبل حرف از تراژدی با شکوه بود! تراژدی با شکوهی که تبدیل به کمدی شد!
مواد لازم:
یک عدد پوسته تارت 

چهار عدد زرده تخم مرغ
یک قوطی شیر عسلی
یک دوم پیمانه آب نارنج
یک قاشق غذاخوری رنده پوست رنده  نارنج
نوک قاشق نمک یک پوسته تارت ترجیحا شور با این دستور درست کنید. دلیل انتخاب دستور تارت غیر شیرین این هست که من احساس کردم مایه تارت به اندازه کافی شیرین هست و پوسته غیر شیرین تضاد جالبی با اون درست می کنه. اگر حوصله هوا کردن پوسته تارت ندارید، مثل من اون رو آماده بخرید. اگر پوسته آماده  در دسترس نیست مثل روند هواسازی چیزکیک، کمی بیسکوییت رو با کره مخلوط و کف ظرف پهن کنید؛ نامبرده کاملا جوابگو خواهد بود و جور فقدان پوسته تارت یا تنبلی شما رو خواهد کشید. تمام مواد رو داخل کاسه ای بریزید و هم بزنید. دقت کنید که قسمت سفید پوست نارنج به شدت تلخ هست و در موقع رندیدن اون کاملا دقت کنید که فقط قسمت های نارنجی رنده بشن.          

فقط قدری هم بزنید تا همه مواد مخلوط بشن. دنبال هوادار شدن مایه نیستیم. حدود سه تا نارنج حروم شد برای این یک دوم پیمانه آب نارنج! اون سه تا خدابیامرز حدود سیصد تا هسته تحویل سطل آشغال دادن! به راستی این همه هسته برای یه میوه لازم هست؟       

فر رو از ۱۵ دقیقه قبل روشن و روی دمای ۳۲۵ فارنهایت یا همون ۱۶۰ سانتیگراد خودمون تنظیم کنید. کل مایه رو داخل پوسته بریزید. کمی از مایه رو در کاسه برای لیسیدن نگه دارید.    

این دسر که بدون غذای اصلی لطفی نداره! لذا وقتی تارت در فر مشغول پختمان بود، این املت رو با سفیده های مصرف نشده و دو فروند پنیر مثلثی درست کردم. عالی بود و پنیر جور فقدان زرده رو شایسته ور کشید!  

در لینک اصلی گفته پخت به مدت ۱۵ دقیقه. اون زمان برای مینی تارت هست و نه تارت بزرگ! این تارت من ۴۰ دقیقه زمان برد. به طور کلی، وقتی که سطح تارت کمی پف کرد و خلال دندان به مرکز فرو رفته سالم از اون در اومد و چیزی بش نچسپید، غذا آماده هست.    

حداقل ۴ ساعت در یخچال قرار بدید.

دارید قضیه رو؟ رنده پوست نارنج رو رصد می کنید؟ 


دارید قضیه رو؟ مخملینگی تارت رو رصد و احساس می کنید؟ 

Comments

Maral said…
آخ.... یعنی واقعاً نارنج یه میوه دیگه ست.... غیرقابل جایگزینیه.... می بخشین ولی این حالت شاخ شکستگی شما خیلی هم بد نیست :))) همه چیز ارزون و ساده و....
من چند روز پیش یه کیک درست کردم با ترکیب شیرعسل و پرتقال. اونم خوب شد.
احتمالاً این تارت رو با همون بیسکویت و کره درست کنم. اگه بعد بذارمش تو فر که نمی سوزه؟؟؟؟؟

راستی، منم تو وبلاگم درباره این تراژدی یه چیزی نوشته م. خوشحال میشم بخونین. حقیقتش اون موقع که ایران باخت قبل از همه یاد شما افتادم. ولی متوجه نشدم منظورتون از کمدی چی بود. من که خیلی گریه کردم :(
Doozel said…
مثل یه چیز کیک کلاسیک رفتار کنید. نه نمی سوزه . منظور من این جمله معروف مارکس بود
History repeats itself, first as tragedy, second as farce.

به هر حال پایان تلخی برای ما رقم خورد و امید تولید شده تبدیل به یاس شد
Mahnaz said…
اگر منم روزی در آلمان نارنج ببینم خودم را خفه میکنم به امید آنروز شفهای معروف فرانسه شیرینیها و دسرهای خوشمزه ای با نارنج درست میکنند شما هم درست زدید به هدف واقعا مخملی شده جالبه که با شیر عسلی درست شده راستی کمی رنده پوست نارنج در سس سالا د عالی میشه با آب نارنج میشه ژله خوشمزه ای درست کرد
Doozel said…
ممنون خانم مهناز