Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

لاوا کیک شکلات و کره بادام زمینی


امروز یه لاوا کیک –کیک مذاب- با کره بادام زمینی و شکلات داریم. اولا اگر با دیدن این عکس خون بگریید رواست چون این عکس اصولا لاوا کیک نیست و مرکز اون زیاد پخته. در دفاع از خودم باید بگم که:[سکوت یک دقیقه ای و ملکوتی دوزل]!!!   آری قالبم کوچیک بود و روند جور در نیومد. ولی راه حل حصول لاوا کیک در پست توضیح داده شده .   دستور از اینجا برداشت شده. به لینک برید و عکس لاوا کیک اصیل رو ببینید.

در حین ارتکاب یک شاخ بازی علنی، این عکس رو به فی فی نشون دادم و گفتم امشب این رو داریم، زنگ زدیم به جوج هم که اگر آب دستش هست زمین بگذاره و  سریع خودش رو برسونه. نتیجه اینجوری شد و شاخ بنده شکست و  بور شدم. البته کمامان خیلی خوشمزه بود و شاید این مهم در رویش مجدد شاخ بی تاثیر نبود.     مواد لازم:
دویست  گرم شکلات تیره
صد گرم کره بدون نمک
دو عدد تخم مرغ
دو عدد زرده تخم مرغ
یک دوم پیمانه  (صد و ده گرم) شکر سفید
یک چهارم  پیمانه  (سی و پنج گرم) آرد همه منظوره
هشت قاشق چای خوری کره بادام زمینی 


فر رو روشن و روی دمای چهارصد فارنهایت یا همون دویست خودمون تنظیم کنید. کره و شکلات رو بن ماری کنید تا کاملا ذوب و مخلوط بشن. 

در ظرف دیگه ای، شکر، زرده و تخم مرغ ها رو با همزن بزنید تا کاملا مخلوط و کرم رنگ بشن. 

آرد رو به مایه تخم مرغی اضافه کنید .

سپس مایه شکلات رو اضافه کنید و با درجه ملایم همزن بزنید تا کاملا همگن بشه و مایه براقی حاصل بیاد.   

این مایه باید در چهار قالب استوانه ای نسبتا بلند ریخته بشه. من همچی قالبی نداشتم و مجبور شدم با این فقر امکانات ساخته و از این قالب استفاده کنم. به هر حال دو سوم مایه رو در قالب بریزید.  و روی هر سلول دو قاشق کره بادام زمینی بریزید.       

یک سوم بقیه مایه رو روی کار بریزید.

دستور گفته از شانزده تا بیست دقیقه یا تا وقتی سطح کیک پف کرد زمان کافی هست. چون قالب من کم حجم بود مایه من کمی بیش از حد معمول پخت و مرکز روان اون مذاب و جاری نشد. اگر بخوام با همین شرایط  این رودفعه دیگه درست کنم، این قالب رو دوازده سیزده دقیقه در فر بیشتر نمی ذارم.   


ولی هنوز هم کیکی بسیار پوک و سبک و عالی بود . 

این دسر با یک تکه بستنی به اوج خواهد رسید. افسوس که مذاب و جاری نشد. 


Comments

Mahnaz said…
باید درست بشه و ضربه ای خورده بشه معلومه که خوشمزه شده راستی عکس اصلی دیوانه کنندست مرسی
Nei Rang said…
عجب چیزیه !!!
با استفاده از قالب موفین که قطر دهانه اش هفت سانت و ارتفاعش یه پنج سانتی باشه ، مدت پخت رو چند دقیقه انتخاب کنم خوبه؟
پیشاپیش، و حتی بعد, خیلی متشکر!

پ ن:
بد جور لازمه که بازم بگم: عجب چیزیه !!!
Doozel said…
ممنون خانم مهناز از پیشنهاد ضربه ای
Doozel said…
نیرنگ جان
هر قالی که یک چرم مایه رو در خود جا می ده ۱۶ تا ۲۰ دقیقه زمان می بره . مال شما هم فکر کنم مناسب باشه
Doozel said…
قالی که یک چرم= قالبی که یک چهارم
Nei Rang said…
Thanks for the reply.
Have a nice time!
Unknown said…
سلام، من يه سؤال داشتم كه شايد خنده دار هم باشه، ميشه إز قبل آماده كرد يا كل اون ماجراى لاوا وقتى تازه از فر مياد بيرون صادقه؟ منم پيشاپيش و پساپس ممنونم