خوراک مرغ خشک با سیب زمینی

در پست دوپیازه پیش تمجیدی از منزلت خورش مرغ و سیب زمینی به عمل اومد. چون مراسم به نظر حقیر، به غایت در خور شان اون والامقام نبود، بنده این پست اضطراری رو بلافاصله می زنم تنگ پست قبلی. دراین پست خوراک مرغ تنوری داریم با سیب زمینی تنوری شده در چربی آزاد شده از مرغ. پست رو شاید بشه آپدیتی بر این پست به یادگار مونده از عهد عتیق هم قلمداد کرد.


مواد لازم:
یک دوم برابر دستور مرغ مارینیت شده خاله  
یک عدد سیب زمینی بزرگ، چارقاچ خرد شده 
پنجاه گرم پوره فلفل تنوری (اختیاری)
یک قاشق غذاخوری نعنا، ساطوری شده    

در ابتدا فر رو روشن و روی دمای ۳۷۵ فارنهایت یا همون ۱۹۰ سانتیگراد خودمون تنظیم کنید. در این راستا باید سیب زمینی رو در آب نمک دار آب پز کنید تا کاملا نرم و لبه های برش ها تقریبا متلاشی بشن. مرغ رو در ظرف قابل انتقال به فر از هر دو سو طلایی کنید. سیب زمینی رو هم یه گوشه اضافه کنید و در روغن آزاد شده  از مرغ تفتی بدید. اگر دوست داشتید پوره فلفل زرد رو هم اضافه کنید. تلاش کنید تا پوره به تمام وجوه سیب زمینی  ها بچسبه. البته سیب زمینی ها رو نباید با خشونت هم بزنید تا له نشن. کل ظرف رو به فر منتقل کنید و به مدت سی دقیقه تنوری کنید. در نیمه راه مقصد، سیب زمینی ها رو از اون رو به این رو کنید. در انتها  نعنای خرد شده رو روی اون ها بپاشید. 

دقت کنید که بر خلاف پست پیشین، به دنبال انبوهی از پیاز نیستیم چون رطوبت اون ها مانع حصول برشتینگی بهینه می شه. لذا راه مارینیت خاله رو پیش می گیریم تا مشت پرمهری بر پوز اون یاوه گوی احتمالی که بوی زهم رو بهونه خواهد کرد نواخته باشیم.     

این فرتور باید قاب بشه و به جای تابلوی portrait of Madame X در موزه مترو پولیتن نصب بشه.

Comments

Nei Rang said…
:) تهدید یاوه گویان

یاوه مگو دگر بیش, بر دل شف مزن نیش
گر بوی زهم ات آزرد, گیر راه خاله اش پیش
لینکش که شف نهاده, با آبلیمو و سرکه
کن بوی زهم خنثی, بینی مگیر ز تشویش
ورنه سزا ترا هست, کفگیر گیردش دست
خاله و کوبد آنرا, بر آن سرت ز ده بیش