Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

میستوی هندوانه


نه نه گرما در حال بیدادگری هست و لذا نیاز به نوشیدنی هایی که جگر بشر خسته و گرما زده رو جلا می دن به سختی احساس می شه. لذا اینجا یه نوع نوشیدنی خیلی خاص و بر اساس گرمازدگی های بنده در این تابستون رو عرضه می کنم. این نوشیدنی دورگه ای ما بین میلک شیک و بستنی یخی هست و ایده اون هم از این بستنی فروشی مورد علاقه اومد. در منوی این بستنی فروشی، آیتمی به نام Misto موجود هست که از ترکیب بستنی یخی (با طعم های متفاوت) و کاسترد درست می شه.

در یک روز گرم و ملال آور، ورژنی از میستوی خانگی رو با هندوانه درست کردم و نتیجه خیلی شبیه به مورد اصلی از کار در اومد. در مورد اصلی، انواع طعم بستنی یخی از قبیل لیمو، نارگیل ، سیب، انبه و ... موجود هست و لذا شما می تونید این نوشیدنی رو با انواع میوه تابستونی در آستانه گندیدگی هم درست کنید. برای این مهم، میوه در آستانه گندیدگی رو پوره و فریز کنید. در ضمن بنده اطمینان دارم که این نوشیدنی با خربزه (بالاخص مورد مشهدی) و طالبی هم جوابگو خواهد بود.    
 
مواد لازم:

چهارصد گرم هندوانه
دو عدد زرده تخم مرغ
یک پیمانه شیر پرچرب
دو قاشق غذاخوری شکر
یک چهارم قاشق چای خوری عصاره وانیل 


هندوانه رو از شب قبل ریز خرد کرده و ماحصل رو فریز کنید. این مورد رو می شه با تراشیدن پوست هندوانه هم درست کرد. 

کاسترد رو با هم زدن ملایم زرده، شیر، شکر و وانیل درست کنید. حرارت باید ملایم رو به کم و هم زدن باید مستدام باشه. این روش در ضمن برای تهیه کاسترد کلاسیک که در بریتانیا خیلی هم محبوب هست به کار برده می شه. کاسترد دسری آسون و خوشمزه هست و به خصوص با سالاد میوه بسیار جوابگوست!. وقتی که کاسترد کمی غلیظ شد به کیفیتی که پشت قاشق رو بپوشونه و رد انگشت روی اون بمونه، زیر ظرف رو خاموش کنید و ماحصل رو به یخچال جهت خنک سازی منتقل کنید.           

سپس مواد رو در مخلوط کن بریزد و پوره کنید. اگر مخلوط کن نچرخید، کمی شیر اضافه کنید.      

بافت مورد نظر اینجوری هست!. این دسر با قاشق صرف می شه چون برای نی یا سر کشیدن بی محابا کمی سنگین هست.  پس از قرار گرفتن در دمای محیط، دسر از کناره ها شروع به آب و تبدیل به میلک شدن می کنه در حالی که هنوز در مرکز، بافت فالوده وار خود رو حفظ می کنه.     

Comments

Nei Rang said…
ز بس میوه خریدم و بگندید
خریت هم به ریش بنده خندید
از این پس میوه های نیمه تازه
اگر جرات دارید باز هم بگندید
به ترکش دارم اکنون شاه تیری
بگندید باز اگر که مرد جنگید
اصلا دلم میخواد باز هم بگندید
زنم پوزخند و گویم چه مشنگید
پرید رنگ دو قربانی ز وحشت
چرا ای موز و انبه زرد رنگید؟
Nei Rang said…
احسنت به شما
حجم نسبتا زیادی از دور ریز بنده رو قابل استفاده کردین.
سپاسگزار
Doozel said…
قابل نداشت
mali said…
نوشیدنی هندوانه قبلی رو امتحان کردم و همون هندوانه قاچ شده رو ترجیح دادم. اما این یکی به نظرم چیز جالبی بشه. ممنون از شما