Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

موکا فراپاچینو

در این دوشنبه بدون گوشت، موکا فراپاچینو یا همون فراپه قهوه رو داریم. فراپاچینو یه نوع نوشیدنی خنک هست که توسط استارباکز هوا می شه. فراپه همون نوع نوشیدنی هست و توسط مک دونالدز هوا می شه. به هرحال استراتژی برنده ما در برخورد با تابستان داغ و جانسوز امسال، این نوشیدنی بود. از نشانه های یک تابستان داغ و جانسوز این هست که از مواضعی عرق کنید که به فکرتون هم خطور نمی کنه که می شه از اون مواضع هم عرق کرد!        

مواد لازم:

سه قالب قهوه یخ زده
یک قالب یخ
سه چهارم پیمانه شیر دو درصد (یا کمتر در صورت رژیم)
یک قاشق چای خوری شکر(یا قند مصنوعی در صورت رژیم)
سس شکلات یا کارامل برای ته کار
خامه زده برای روی کار   
قهوه رو دم کنید-یا از قهوه سریع استفاده کنید- و در قالب یخ بریزید تا کاملا یخ بزنه. یه بار خواستم شاخ بازی دربیارم و شیر رو هم در فریز گذاشتم تا یخ بزنه ولی جواب نداد! شیر یخ زده بریده و داغون می شه. تمام مواد رو در مخلوط کن برزید و فراپه رو هوا کنید. با تشکر از جوج برای هواسازیی که در تصویر می بینید. ته لیوان رو سس کارامل یا شکلات بریزید. این الزامی هست و جزو کار! اختیاری در کار نیست.         
خامه زده روی کار هم الزامی هست. البته این یکی  
زیاد حیاتی نیست مثل قبلی. و لذا الزامی غیر حیاتی یا اختیاری موکد! 

Comments

s said…
خیلی خوبه برای این تابستون داغ البته من همشو با انواع شربتهای سنتی گذروندم آخرسرم رژیم بدون شکر تا جبران اون شکرا بشه× :)
Mitin said…
سلام
روش آماده کردن خامه می گید لطفا
با تشکر :)
Mitin said…
This comment has been removed by the author.
Mitin said…
This comment has been removed by the author.
Doozel said…
خامه رو باکمی شکر و به کمه همزن بزنید تا سفید و سبک بشه
brz said…
This comment has been removed by the author.
Unknown said…
خیلی دستورات غذا و ... که مینویسید جالب و همچنین شوخ هستند . هم نحوه تهیه رو دوست دارم هم نحوه نوشتنتون به ادم انرژی میده . مرسی موفق تر باشید .
Nahid said…
میشه مارک بلندرتون رو بگید و آیا یخ رو خوب خرد میکنه؟ من Cuisinart دارم موتورش 500 وات هست و یخ خوب خرد نمیشه
Doozel said…
مال من
Blendtech
و هزار و پونصد وات هست . برای همین یخ کاملا پوره می شه