Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

تاکوی زبان مکزیکی


تابستون هست و لاجرم ساندویچ آلات می چسپن. در این پست داستان غذایی رو که بنده به عنوان تاکوی زبون مکزیکی برای یه مهمونی درست کردم روایت می کنم. در اثر خرتوخری حاصل از مهمونی، فرصت عکس برداری از تاکوها نشد و شوربختانه تنها عکس به دست اومده از اون ضیافت، عکس موبایلی با کیفیت پایین بالا هست. این زبون رو می تونید به شکل انواع ساندویچ و با مخلفات مقتضی سرو کنید. به دلیل نرم و چرب بودن زبون، وجود عناصر اسیدی و کرانچی در ساندویچ الزامی هست (خیار شور، ترشی فلفل، ترشی پیاز و ....)           

مواد لازم:

یک عدد زبان گاو (یا دو عدد زبون گوساله یا چهار عدد زبان بره)
یک عدد پیاز متوسط، ریز خرد شده  
دو عدد برگ بو
یک دوم قاشق چای خوری پودر زیره
یک دوم قاشق چای خوری پودر تخم گشنیز
یک دوم قاشق چای خوری آویشن (یا یک چهارم قاشق چای خوری پودر آویشن )
یک قاشق چای خوری پودر سیر
یک قاشق غذاخوری سرکه
شش عدد فلفل کشمیری

تمام مواد رو به آرام پز بفرستید. مقدار آب لازم برای پخت، میزانی هست که سطح زبانها رو بپوشونه. پخت هشت ساعت روی درجه ملایم.   

پس از پخت، پوست زبون ها رو بکنید و زبون ها رو کنار بگذارید. چربی روی سطح آب حاصل از پخت رو با قاشق از بزدایید و سپس مایه رو در مخلوط کن پوره کنید.      

سس رو روی حرارت غلیظ کنید. حرارت زیاد باعث جمع شدن روغن باقی مونده در سطح سس می شه و لذا می تونید به راحتی اون رو با قاشق جدا کنید. زبون رو به سس بگردونید و به صورت ساندویچ یا تاکو سرو کنید. می تونید به سبک ساندویچ گوشت شیکاگویی، ساندویچ رو با یک کاسه آب گوشت سرو کنید. نون این نوع ساندویچ معمولا پیش از درست کردن در آب گوشت غوطه ور و مرطوب می شه. بعضا  کاسه ای از آب گوشت هم با اون سرو می شه.       

Comments

Nei Rang said…
:)
دلم خونه ز درد بی زبونی
بخورد گربه زبونم از جوونی
چو لب بگشایم و گویم کلامی
خری عرعر کند در کاهدونی
بود دلخوشیم شاملو که گفتا
"چو خر عرعر کند آوازه خونی"
به گوشم عرعرم گردد چو آواز
به دشت خالی از همزبونی

بپخت دوزل غذایی با زبونی
بزد نیشتر به زخم غرق خونی
میخواستم بدونم برگ بوها رو
از سس دربیارم روا میدونی؟
خیلی ممنون و ثنک یو و مرسی
فدات بشم دوزل تو خیلی جونی
Doozel said…
برگ بو ها اگه با سس پوره بشن، کمک شایانی به ارتقاء مزه سس می کنن
شعر خوبی بود در ضمن
Nei Rang said…
ممنون شف دوزل گرامی
حتما با برگ بوی پوره شده هم امتحان میکنم.