Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

پاستا سالاد(سالاد ماکارونی) سبز با پستو و پنیر موتزرلا

در این دوشنبه بدون گوشت و در ادامه مبحث پاستا سالاد، یه سالاد سبز با پستو داریم. این تیره از سالاد رو اول بار پنج شش سال پیش درست کردم. قضیه از این قرار بود که برای یه تولد، سالاد ماکارونی داشتیم و من در فرایند پخت سالاد ماکارونی کمی رشته و مایونز خانگی زیاد آورده بودم. این مواد رو با یک شیشه پستوی آماده مخلوط کردم و به سرعت یک نوع پاستا سالاد دیگه روی میز مذاکرات گذاشتم. نتیجه اینقدر عالی بود که پاستا سالاد اصلی رو تحت تاثیر قرار داد. اینجا یه ورژن جدید از اون رو ارایه  می دم. برای بازسازی مدل قدیمی در دستور فعلی، سبزی ها و پارمزان رو قلم بگیرید و یک شیشه پستوی آماده جایگزین اون ها کنید.     
این رو برای پات لاکی درست کردم و به اونجا بردم و با خشتک دری توده ها روبرو شدم.                

مواد لازم:

صد گرم سبزی (مقادیر مساوی برگ سیر و جعفری)
سه چهارم پیمانه مایونز
یک پیمانه گوجه گیلاسی ریز
آب یک عدد لیموی زرد بزرگ
صد گرم پنیر پارمزان
دویست و پنجاه گرم پاستای شکل دار  
دویست و پنجاه گرم موتزلای تازه     

پاستا رو در آب نمک دار و تقریبا شور بجوشونید. این پست رو اصولا بخونید قبل از هر کاری.    

نصف گوجه رو با سبزی ها، آب لیمو و مایونز پوره کنید. نصف دیگه گوجه رو با موتزرلا مخلوط کنید. اینجوری از گوجه دو نوع استفاده می شه.      

مایه رو به ظرف اضافه کنید. به جوجه موتزرلا دسترسی ندارید؟ ؛ موتزرلای بزرگ رو با دست رشته رشته کنید.  

پاستا و پارمزان رو اضافه کنید. 

سفت بود کمی از آب پاستا رو به کار اضافه کنید. یک شب در یخچال قرار بدید تا طعم برگ سیر ملایم یا به قول فردوسی پور Mellow  بشه. 

فرض کنید با صحنه بالا روبرو هستید! چه می کنید؟
براکلی رو می زنید تو سالسا؟ اگر آری سوسولی بیش نیستید.
چیپس رو می زنید تو سالسا یا براکلی رو می زنید توی دیپ بلوچیز؟ اگر آری بد نیست ولی آرمانی نیست!
چیپس رو می زنید توی دیپ بلوچیز و اون رو دلاورانه در دیپ می چرخونید تا از حصول ماکزیمم مقدار دیپ بر سطح چیپس مطمئن بشید؛ سپس با قاشق و با احتیاط کمی سالسا روی اون می چکونید؟ اگر آری، چون بنده یه شکمی حرفه ای و کار درست تشریف دارد!         
#Goodbye

Comments

Maral said…
به به ... عجب چیزی شده.. عجب میزی...
Anonymous said…
من با صحنه بالا روبرو شم ده دقیقه فقط صحنه رو تماشا می کنم. حظ بصری.