Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

ته دیگ سیب زمینی له شده (اسمشد پوتیتو)


این یک پست کیفی، برای تشریح نوعی ته دیگ سیب زمینی انقلابی می باشد. اسمشد پتیتو نوعی خوراک سیب زمینی تنوری غربی هست که روند تولید اون با آبپز کردن سیب زمینی های گرد، پوست نازک و کوچک بهارِ آغاز می شه و سپس با صاف کردن اون ها به مدد کف دیگ یا جسمی سخت و پهن ادامه پیدا می کنه. به سیب زمینی های اینک زیر غلتک رفته و شبیه دیسک شده نمک و فلفل و روغن سخاوتمندانه ای افزون و ماحصل برای تنوری سازی به فر رهنمون می شه. سیب زمینی های ته دیگ بنده هم مسافر چنین سفری و ته دیگ حاصل هم لاجرم به غایت نرم و کرمی از درون و به شدت ترد و برشته از بیرون بود.
سیب های زمینی باید کوچک و هم اندازه باشن. اون ها رو آب پز و کاملا پخته کنید. برنج رو هم آبکش کنید.     
سیب های زمینی رو له کنید تا جایی که ضخامت اون ها یک سانت بشه. سپس روغن، نمک و در صورت تمایل قطراتی سرکه به کف دیگ اضافه کنید. سپس برنج رو روی بستر سیب زمینی کپه و ماحصل رو به عادت مألوف دم بدید.    

Comments

Nazanin said…
به‌به عجب ایده‌ی خفنی! میره زیر پلوی امشب. البته بعد از اینکه بنده پاسخ پرسش مألوف امشب شام چی بپزم رو پیدا کنم.
سال نو بر همه‌ی دوستان مبارک. امیدوارم سال خوبی برای همه‌مون باشه.
دوزل جان رسیدن شما هم بخیر. امیدوارم که در ولایت به شما خوش گذشته باشه.
Nei Rang said…
مژده ای دل که سفر کرده ما باز آمد
از کلام خوش او نغمه صد ساز آمد
گره از چنته گشود و به دل یاران زد
تحفه‌ای نیک بیاورد و چه غماز آمد
مستمان کرد بدون قدح می ساقی
گوییا از سفر شرق, پر از راز آمد


و متشکر شف دوزل عزیز, عالی بود این ایده
Nazanin said…
نی‌رنگ جان این شعر از خود شماست؟ چقدر زیباست. طبع شعر شما رو البته ما می‌شناختیم ولی واقعا نه در این حد. دم شما گرم.
Doozel said…
با تشکر از دوستان عزیز و طبع لطیف جناب نیرنگ
Nei Rang said…
@Nazanin
@Doozel

متشکر از نظر لطفتون