Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

نان سیر دار ایتالیایی


در این دوشنبه بدون گوشت، نان سیر دار ایتالیایی داریم. در سفره ایتالیایی معمولا یه تیکه از این نون بغل پاستا و به منظور جبران فقدان یک عنصر با بافت ترد سرو می شه. تهیه نان سیر دار به نظر کار آسون و از بدیهیات می یاد. چو نیک بنگری، نکاتی برای رسوندن اون به کمال موجود هست که در این مقال موشکافانه بررسی خواهند شد.
کلید اصلی که از کشفیات خود بنده به دلیل فشار گرسنگی در یک شب تار هست، استفاده از نون یخ زده قبل از ورود به فر هست. بدین سان داخل نون نرم می مونه و اطراف اون به بهینگی برشته می شه بدون اون که محصول خشک و گلودری حاصل بشه.         

مواد لازم:

یک عدد نان ساندویچی، فریز شده
دو قاشق غذاخوری پوره سیر تنوری (یا یک قاشق غذاخوری سیر معمولی رنده شده یا یک قاشق چای خوری گرانول سیر )
یک قاشق غذاخوری جعفری، ریز خرده شده  
هفت هشت عدد دونه فلفل سیاه
سه قاشق غذاخوری روغن زیتون فوق بکر     

برای شروع همون طور که عرض شد، نون رو در فریزر بگذارید تا کاملا یخ زده و سفت بشه. سپس روغن زیتون، سیر و فلفل سیاه رو مخلوط کنید. نون یخ زده رو از وسط برش بزنید و از این مایه ملکوتی به سخاوت روی اون بمالید. دقت کنید که هر چه سطح آزاد نون بیشتر باشه، مقطع برشته بیشتری حاصل می شه و نون سیر دار بهتری هوا می شه.
 لذا اون سلسله از دستورهایی که از شما می خوان شکاف هایی بر سطح نون ایجاد کنید و داخل شکاف رو سیر و روغن بمالید، باب میل بنده نیستن. از اون بدتر دستورهایی هستن که طلب پیچیدن و قنداق کردن نون در فویل آلمینیومی رو می کنن. در ضمن بعضی دستورها طلب مالش کره مرکب سیر و جعفری بر روی و یا داخل برش های نون رو از شما می کنن. عرض می کنم که ایتالیایی ها معمولا از روغن زیتون استفاده می کنن و کره بیشتر باب میل فرانسوی ها هست.               

نون ها رو داخل فر داغ بفرستید. من نشون دهی آزادی عمل کمی تاپاناد زیتون روی یکی مالیدم. استفاده از انواع پنیر از قبیل پارمزان یا پنیرهای دیگه هم معمول هست.     

پس از قرار دادن نون ها در فر، بنده ورقی چند از پنیر کلبی روی یکی از نون ها گذاشتم؛ پارمزان هم عنصر مطلوبیست. بنده چناچه عرض شد، برای نهار گیاهی لذت بخش قارچ مارینیت شده و نان سیر داشتم. از اون لذت بخش تر، هوا کردن دو پست وب لاگ در یک وعده و نشاندن یک تیر به دو نشان بود.        

Comments

Nei Rang said…
باتشکر فراوون
برش نون قبل از انجماد زحمتش کمتر نیست؟
Doozel said…
نون سرد خیلی بهتر برش می خوره و در ضمن سطح کمتری در معرض فریزر قرار می گیره
Mari said…
در مورد نان يخ زده با شما موافقم . ولى من باگت رو برشهاى تقريبا دوسانتى عرضى ميزنم . اونجورى هم بد نيست . اين مدل هم بار اينده امتحان ميكنم .ممنون
Nei Rang said…
برای تنوع بخشیدن به ساندویچ های تکراری لینک زیر شاید مفید باشه:
http://food-hacks.wonderhowto.com/how-to/10-awesome-ways-beef-up-hot-dogs-0170506/