Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

طرح بازپروری کنسرو لوبیا


در این دوشنبه بدون گوشت، مفتخر به ارایه طرح بازپروری کنسرو لوبیا هستیم. اگر محکوم به خوردن کنسرو لوبیا هستیم، چرا از اون لذت نبریم؟  ایده این پست هم از مهمونی مرتبط با این بره  پروونسال نشات گرفت. یکی از مهمون ها یک آرتیست وگان بود؛ از این مهم که من لر، با لنگ رون بره وارد مهمونی وگان شدم که بگذریم، ایده بهسازی کنسرو توسط میزبان بود که من با اون روبرو شدم. گویا در روی کنسرو یه دستور بهینه سازی درج شده بود و میزبان هم برای تهیه غذایی وگان در خور آرتیست اون رو اجرا کرده بود و نتیجه هم خوراک لوبیایی عالی بود. دستور رو با انواع کنسرو حبوبات در دسترس از قبیل انواع لوبیا، نخود، عدس و ... می تونید اجرا کنید.                   مواد لازم:

دو فروند کنسرو لوبیای آماده  (یا یک پیمانه لوبیای خشک)
یک پیمانه پیازچه خرد شده (قسمت های سبز و سفید) ، ریز خرد شده    
یک دوم پیمانه فلفل سبز دلمه ای، ریز خرد شده    
یک قاشق غذاخوری پودر پیاز
یک دوم قاشق چای خوری گرانول سیر
یک دوم قاشق چای خوری پودر زیره
یک دوم قاشق چای خوری آویشن خشک( یک چهارم قاشق در صورت پودر بودن آویشن)
دو قاشق غذاخوری پودر انبه یا سماق یا آب لیموی تازه
آب به میزان لازم     

سبزیجات رو ریز و ادویه ها رو مخلوط کنید. در این پست بر اون شمالی سماق خور اشارتی رفت و لذا من این غذا رو با سماق می پسندم؛ در این مورد خاص به دلیل رنگ سفید غذا، سماق رو با پودر انبه جایگزین کردم.  

سبزیجات رو تفت بدید و سپس مخلوط ادویه رو اضافه کنید و اون رو هم تفتکی بدید. سپس کنسرو رو (در صورت عدم برخورداری از سس) در صافی بریزید و آب بکشید تا مواد شمیایی احتمالی از اون زدوده بشه.  سپس اون رو به همراه کمی آب به پیاز داغ اضافه کنید. کوبیدن کمی از دونه ها (به نیش گوشت کوب) موجب غلیظ شدن سس می شه.

آرتیست وگان فوق الذکر با روشنیدگی خاصی وجود لنگ بره رو بر سفره اش پذیرفت. اصولا در صورت انتخاب گیاه خواری اولین گام باید عدم الحاق به حزب نازی گیاه خوار و تبدیل به مبلغ گیاه خواری شدن باشه.  دوری از چرندیاتی شبیه: "انسان بالذات موجودیست گیاه خوار" ، "گیاه خواری باعث درمان امراض لاعلاج است" و قس الی الهذا. دگر سوی طیف اون شوت هایی هستن که جملاتی اینگونه دفع می کنن:"انتخاب گیاه خواری در صورت عدم بیماری نوعی خود آزاریست"،  "انسان بالذات موجودیست گوشت خوار" و قس الی الهذا.      

Comments

Nei Rang said…
: )
آخیش! دلم خنک شد از حسادت
چشام شوره بماند این به یادت
ز هجر ژیگو ات غزل سرودم
بکردی پیشکشش به کم سعادت؟
كتايون said…
من امشب (بعد مدت ها)آمدستم وام بگذارم/حسابت را كنار جام بگذارم...يه سلام و درود به كافه كه همچنان گرم و براهه والبته شف نازنين...يه سلام و درود به نيرنگ و شعرهاي هميشه خواندنيش...و صد سلام و صد درود به غذاي گياهي كه در راستاي ثابت نگه داشتن وزن و ثابت نگه داشتن كلسترول (نوع خبيثش!) هميشه كمك احوال بوده و هست :) حتما اين طرح اجرا ميشه طبق دستور شف ولي با لوبياي غير كنسروي و اندكي واين از نوع سفيد ... الان خوشحالم! ...ممنون
Doozel said…
ممنون جناب نیرنگ . به امید دیدار سمعی بصری و تقدیم ژیگوی غیر تصویری
Doozel said…
ممنون خانم کتایون
به امید ثبات وزن، فقدان کلسترول و هنگ-ات متنواب تر جناب عالی در کافه
Nei Rang said…
@کتایون
: )
درود و صد سلام خانم کتایون
شد احوالم ز لطفتون همایون
الهی همچو بنده گردی خوشتیپ
بی چربی بد و قند و فشارخون
Faezeh said…
سلام ،میشه لطفا در مورد اون نون کناری هم یه توضیحی بدین،
ممنون