Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

مرغ سوخاری کُره ای
ساندویچ مرغ کُره ای آوردم خدمتتون اون هم با دستوری از شف جان این عنصر مطلوب و محبوب! (دستور اصلی در اینجا قابل یافت ست). خدمت شما عارضم که در آشپزی هم همچون دنیای لباس و آرایش، مدهای روز موجود هستن و مد این روزها هم ساندویچ مرغ سوخاری هست. بر خلاف مدهای لباس و آرایش که از مراکز متعددی مثل میلان و پاریس و لندن و ... بر بشریت تحمیل می شن، مدهای آشپزی از نیویورک، این پایتخت رستوران بشری به دنیای تغذیه تقدیم می شن. آری زمونه، زمونه ساندویچ  مرغ سوخاری هست و همینک، منوی اکثر رستوران های زنجیره ای، به یک فروند ساندویچ مرغ سوخاری تجیهز شده ان.

چندی پیش با عنصری شکم پرست و اهل پاریس روبرو شدم و نامبرده تاکید داشت که در حال حاضر و در فرانسه، مثل دو سه سال پیش در آمریکا، تب برگر-آلات فراگیر هست و احتمالا این تب به زودی با عطش ساندویچ مرغ سوخاری جایگزین خواهد شد. فراز و نشیب هایی از قبیل کاپ کیک دوستی تا کربوهیدرات گریزی، مخلوط آب میوه و سبزیجات بعضا عجیب ، ظهور پودر چای سبز، محبوبیت غذای کُره ای و جولان فودتراک ها بر سر هر کوی و برزن رو می شه از مدهای چند سال اخیر دونست.

نوایی از غیب: هلا دوزلا! از چرندیات بکاها و بر تولید محتوا و ساندویچ مرغ کمر همت بند!    
                                   
مواد لازم:

برای مارینیت:
نیم کیلو گوشت بالارون بدون استخوان مرغ، درشت بریده شده  
یک دوم پیاز زرد، رنده شده
چهار حبه سیر، ریز خرد شده
یک قاشق چای خوری نمک
یک دوم قاشق چای فلفل سیاه تازه کوبیده

مواد لازم برای خمیر:
یک دوم پیمانه  آرد Self-rising (یا یک دوم پیمانه  آرد همه منظوره با سه چهارم قاشق چای خوری بکینگ پودر و یک چهارم  قاشق چای خوری نمک)
سه چهارم پیمانه نشاسته ذرت
یک چهارم قاشق چای خوری نمک
یک قاشق چای خوری شکر
یک قاشق غذاخوری پاپریکای دودی  
یک پیمانه  آب بسیار سرد
هر بالارون مرغ رو به چهار تکه تقسیم و از شب قبل در پیاز، سیر، نمک و فلفل مارینیت کنید. روز بعد خمیر رو با مخلوط کردن تمام مواد مارینیت درست کنید. کمی یخ هم وارد خمیر کنید بد نیست چون این فی الواقع یه خمیر تمپورا هست و نه مرغ سوخاری کلاسیک!.  در ضمن من در دستور اصلی شف جان فلفل سیاه رو با پاپریکای دودی تعویض کردم.      

مرغ رو در حالی که کمی پیاز و سیر به اون چسپیده رو در خمیر غوطه ور و کاملا به خمیر آغشته کنید. مرغ رو در روغن ۳۵۰ درجه فارنهایت (۱۷۵ سانتیگراد )  به مدت چهار دقیقه سرخ و از روغن خارج کنید. سپس حرارت روغن رو به ۳۷۵ (۱۹۰ سانتیگراد )  افزایش بدید و مرغ رو به روغن برگردونید و  چهار دقیقه سرخ کنید تا کاملا سطح اون برشته و ترد بشه. البته من بر خلاف شف جان،  سیستم علی اصغری رو برگذیدم و ظرف روغن رو روی حرارت ملایم رو به زیاد گذاشتم و مرغ رو ۶-۷ دقیقه درون اون سرخ کردم.     

ساندویچی ساخت که مپرس! مصادیق بارز دیگری از ساندویچ مرغ در آرشیو فخیمه: یک، دو و سه!   

این هم یه ساندویچ خوب دیگه مرغ با سس پنیر خورده شده توسط بنده.  در ضمن یکی از ملکوتی ترین نواهای بشری، اون پیانوی اول ویدئوهای شف جان هست.  

Comments

Nei Rang said…
عالی.
هم دستور العمل, هم تصاویر
خیلی خیلی ممنون
Tabi said…
آیییییی دوزل
هلاکم کردی با این مرغ کره ایت
روزشماری میکنم برم سر خونه و زندگی متاهلانه م که شروع کنم همهههههههه ی دستوراتت رو بپزانم.
ضمنا 400 بار تا حالا اینجا رو تبلیغ کردم.
mali said…
یا امام غریب، ;) چه کردین... به به
Doozel said…
ممنون جناب نیرنگ
Doozel said…
خانم تبی
قبل از شروع زندگی متاهلانه تمرین کنید تا سوتی ندید در خانه بخت
Doozel said…
مرسی خانم ملی