Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کباب تابه مرغ با ارده و گشنیز


در پست هویچ پلو، بشارتی دادم شما رو به یه کباب تابه ای متفاوت با پروفایل طعم عربی. این کباب خیلی خوشمزه و سالم هست چون چربی اون به جای گوشت قرمز، از ارده می یاد و گوشت مرغ به کار رفته در اون هم می تونه کاملا بدون چربی باشه. در ضمن این هویچ پلو رو می تونید با غذاهای گوشتی سرو کنید؛ می تونید لوبیا سبز رو جداگونه بپزید و بغل اون سرو کنید.   

مواد لازم:

 پونصد گرم گوشت چرخ کرده مرغ کم چرب 
یک دسته کوچک گشنیز، خیلی ریز خرد شده
یک پیاز متوسط، ریز خرد شده
دو قاشق چای خوری سیر، له شده 
دو قاشق غذاخوری ارده
یک قاشق غذاخوری سماق
نمک و فلفل به میزان لازم

پیاز و جعفری رو ساطوری کنید. چون گوشت مرغ چرخ کرده نسبت به گوشت های قرمز خیلی خمیری مانند و نرمتر هست، بر خلاف کباب تابه کلاسیک پیاز رو ساطوری می کنیم. همه مواد رو مخلوط کنید و ورزکی بدید تا مایه یکدستی حاصل بشه. مایه کباب آلات همواره بهتره کمی در یخچال قرار داده بشه تا چربی اون سفت بشه و روون نشه.  

این یکی مدل رو نازک بگیرید بهتره! چون پیاز های داخل مایه گوشت طلایی می شن.  
کیبورد از بیان احساسات قاصره.   

Comments

Nei Rang said…
مرسی مرسی مرسی
Doozel said…
قابل نداشت
كتايون said…
اين خيلي خلاقانه ست... واقعا كيبورد از بيانش عاجزه