Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

پیتزای چیزبرگردر این دوشنبه بدون گوشت، یه دستور دوگانه سوز گیاهی-جانوری داریم. پیتزای چیزبرگر یا پیتزای قارچ برگر در ورژن گیاهی!. این پیتزا نگاشتی دو بعدی از چیزبرگی سه بعدی بر صفحه سینی پیتزاست! و لذا تمام مواد چیزبرگر رو شامل می شه.

 این پیتزا رو هفته پیش و پس از یک هفته پرکار و در روز آخر و پس از طی بیست و چهار ساعت بدون غذا، درست کرده و تمام اون رو در حرکت یک ضرب و در ساعت ده شب خفه کردم! از این کرده خویش هم ذره ای پشیمون نیستم.    

یک برابر دستور خمیر سیسیلی
نیم کیلو گوشت چرخ کرده (نیم کیلو قارچ در ورژن گیاهی)
دو قاشق غذاخوری سس رنچ (یا سس برگر آماده از قبیل هزار جزیره و ...)
یک دوم پیمانه پارمزان 
یک عدد گوجه متوسط، ریز خرد شده
سه عدد خیارشور، ریز خرد شده
دو قاشق غذاخوری ترشی فلفل (یا کنسرو هالوپینوی آماده )
شش ورق پنیر چیزبرگر  

برای این پیتزا یه خمیر با ضخامت زیاد یا متوسط  لازم داریم تا اثر نون همبرگر شبیه سازی بشه. من از خمیر سیسیلی سود جستم. خمیر اسکون هم نباید بد باشه.  خمیر رو در سینی پهن و سس رو روی  خمیر پهن کنید پارمزان رو  روی سس بپاشید . خیارشور و گوجه رو ریز و بر سطح پیتزا توزیع کنید.

گوشت رو کاملا طلایی کنید و بر سطح کار پخش کنید. من به گوشت کمی پودر پیاز و پرک فلفل تند قرمز هم زدم. شما اگه پیاز دوست دارید، قبل از سرخ کردن، پیاز رنده شده به گوشت اضافه کنید.  روی گوشت ترشی فلفل پخش کنید و سپس ورقه های پنیر چیز برگر رو روی کار پهن کنید.   

برای ورژن گیاهی قارچ رو رنده کنید و مثل اینجا کاملا حرارت بدید تا آب اون کشیده بشه و سپس روغن  اضافه کنید و قارچ رو خوب سرخ کنید. نمک و فلفل بایسته رو از قارچ دریغ نکنید!   

دقیقا مثل پیتزای قبل عمل کنید و فقط گوشت رو با مایه قارچ تعویض کنید!   


Comments

Nei Rang said…
متشکر شف دوزل
و نوش جانتون
Doozel said…
قربان شما. جای دوستان خالی
Tabi said…
خیلی خیلی خوبه اینجا.ممنون
sareh said…
به قول بابام (در پاسخ به پاراگراف اول): بره اونجایی که غم نباشه!ا