Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

املت قارچ و اسفناج به سبک ایتالیایی


این دوشنبه بدون گوشت، یه املت فرنگی داریم. این املت بر اساس شانس و اتفاق هوا شد و بسیار هم مطلوب افتاد. درست کنید و با بربری خفه کنید.  حال نوشتن از این بیش هم نیست امروز!

مواد لازم:

عکس با نصف دستور تهیه شده  
پونصد گرم قارچ ترجیحا وحشی 
پونصد گرم اسفناج تازه یا یخ زده
یک قاشق غذاخوری سیر، له شده 
یک قاشق غذاخوری ادویه ایتالیایی
نمک و فلفل به میزان لازم
یک پیمانه خامه دبل(سی درصد چربی)  
پنجاه گرم پارمزان 
دویست و پنجاه گرم گوجه گیلاسی
ده عدد تخم مرغ  
قارچ ترجیحا وحشی- نپرسید مگه قارچ هم وحشی بازی در می یاره؟ منظور قارچ های غیرپرورشی می باشد- رو در کمی روغن و با حرارت زیاد سرخ کنید تا آب نندازه. سپس اسفناج و سیر و ادویه جات رو اضافه کنید.   

وقتی آب اسفناج تموم شد-درجه حرارت همواره زیاد- خامه و پنیر رو اضافه کنید و حرارت بدید تا سس غلیظی حاصل بشه. در حین غلیظ سازی سس، گوجه ها رو دو نیم کنید و در تابه ای جداگونه تفت بدید تا نرم بشن ولی له نشن . سپس گوجه رو به سس اضافه کنید. تخم مرغ ها رو بشکنید ولی هم نزنید. در ظرف رو بذارید و حرارت رو کم کنید و دو دقیقه صبر کنید تا تخم مرغ ها خودش رو بگیرن . بعد از این مدت، اگر سفیده های  اطراف زرده ها هنوز شل بودن، اون ها رو هم بزنید تا زودتر خودشون رو بگیرن به زرده ها ولی دست نزنید. حالت مطلوب اینه که زرده هنوز شل باشه.             

من با این مایه لازانیای گیاهی به سیستم نازک هم هوا کردم. دروغ چرا؟ تا قبر چهار انگشت بیش راه نیست!، هدف این پست اصولا لازانیای قارچ و اسفناج بود ولی این املت دلبرانه و دلاورانه  از لازانیا پیشی گرفت. چو نیک بنگری: این املت با باقی مونده مایه لازانیا هوا شد و پوز نامبرده رو بزد.          

Comments