Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

سس سالاد سزار؛ روش آسان با استفاده از مایونز آماده


در این دوشنبه بدون گوشت یه غذای نیمه گیاهی داریم! دلیل این ماهیت نیمه گیاهی چیست؟ چون من این روزها از زندگی و وب لاگ نویسی عقبم و دستوری در ذخایر استراتژیکم نمونده! لذا دیشب هول هولی این سالاد سزار رو برای امروز هوا کردم. بعد از اتمام روند عکس برداری و خفه سازی، نوایی از غیب نهیب زد: که ای دل غافل ! در این دستور از  فیش سس و سس Worcestershire که اصولا گیاهی نیستن استفاده شده. و لذا در پاراگرف زیر ماله کشی و ضرورت پست شدن اون رو تئوریزه خواهم کرد:
ماله کشی:
از اون جایی که بنده گیاه خوار کامل نیستم بلکه خود رو flexitarian  یعنی گیاه خوار منعطف می دونم، از نظر من وجود یک قاشق  فیش سس فاجعه خاصی نیست.  در ادامه این مبحث ماله کشانه، باید عرض کنم که خیلی از گیاه خوارها غذای دریایی رو بعضا استفاده می کنن چون قتل یه گاو بزرگ با اون نگاه مظلومانه به مراتب شنیع تر از کشتن یک ماهی ابله هست. و لذا ما طی یک کنش ماله کشانه به این نتیجه رسیدیم که این پست می تونه گیاه خوارا نه تلقی بشه.

 در هر حال اگر مثل من مشتعل عشق سالاد سزار این سلطان بلامنازع سالادها هستید، یه راه آسون برای تولید یه سس عالی در خانه و به کمک مایونز آماده اینجا نشون می دم.  دستور سس اصل رو  اینجا دارم. اگر گوشتخوارید، با این سالاد یه تکه مرغ گریل شده سرو کنید تا تبدیل به یه غذای کامل بشه؛ اگر  گیاه خوار غیر  منعطف تشریف دارید و فیش سس از خطوط قرمز شماست، فیش سس رو حذف و از سس Worcestershire  گیاهی استفاده کنید. همچنین برای جبران فقدان طعم اومامی حاصل از فیش سس، می تونید از کمی سویا سس استفاده کنید.      
مود لازم:
برای چهار نفر 
برای سس: 
یک  قاشق چای خوری پودر سیر درشت یا همون گرانول سیر
یک  قاشق غذاخوری فیش سس
 چهار قاشق غذاخوری آب نارنج تازه(یا دو قاشق غذاخوری آب لیموی تازه در صورت عدم دسترسی )
یک  قاشق چای خوری سس Worcestershire
یک  فنجان سس مایونز
یک دوم  فنجان پودر پنیر پارمزان
فلفل  سیاه درشت کوبیده به میزان لازم  

برای سالاد:
دو عدد کاهوی سبز بلند
چهار عدد نان اسفنجی کوچک
یک  قاشق چای خوری پودر سیر
دو  قاشق غذا خوری روغن زیتون فوق بکر
دو  قاشق غذا خوری جعفری، ریز خرد شده
یک دوم  قاشق چای خوری فلفل  سیاه درشت کوبیده 
دو  قاشق غذا خوری پودر پارمزان 

سینه مرغ گریل شده در صورت تمایل به گوشتخواری 

برای تولید کروتان، روغن زیتون، پودر سیر، نصف فلفل سیاه و جعفری رو در کاسه ای مخلوط کنید. اگر از نون اسفنجی شیرین استفاده کنید بهتره. نون ها رو با دست تکه تکه کنید چون نون با چاقو نفله می شن. سپس اون ها رو آغشته به مواد داخل کاسه کنید. سپس به سینی منتقل  و ده دقیقه داخل فر طلایی کنید

برای سس، مایونز و آب نارنج رو مخلوط کنید. سپس فیش سس(ر.ک. ماله) و  سس Worcestershire  (ایضا ) رو اضافه کنید و در نهایت پارمزان و فلفل سیاه تازه کوبیده رو اضافه کنید.  

من سالاد سزار رو با این کاهوها بیشتر دوست دارم ولی با اون گردها هم می شه. کاهو رو درشت خرد کنید و اون رو با سس بپوشونید. کروتان ها، پنیر پارمزان و نصف دیگه فلفل سیاه رو روی اون بریزید و سرو کنید.   

این هم یه مدل با مرغ تابه پز  

Comments

Maral said…
یعنی نارنج نصف لیمو ترشه؟؟؟
Doozel said…
نارنج نصف لیمو نصف پرتقال ا دیگه
borhan said…
اگر بخواهیم این سس مثل سس های بیرون غلظت داشته باشد چه کنیم؟
Doozel said…
این مثل سس های بیرون و سس های آماده خارجی سفت و باقوام هست
brz said…
salam,
lotfan tarze pokhte "fish and chips" ham too site bezarid , mamnoon
Doozel said…
حتما خواهیم پزید
Sarah Ka said…
Salam. Migam faghat noon ha ro befrestim too oven or ba sabzijat baham???
Doozel said…
نون های آغشته به سبزیجات و روغن به فر می رن