Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کسرول ته چین گوشت و براکلی-برخورد نزدیک با سرندپیتی از نوع سوم


این حکایت حمله مجدد سرندپیتی به سواحل شمشیری می باشد. آخرین بار اینجا سرندپیتی سری به ما زده بود. این کسرول رو به طرز اتفاقی و در حین تلاش برای پخت ته چین براکلی کشف کردم. قضیه این بود که در تست اول، یه نوع برنج جدید خریده بودم که از قضا برنجی پرنشاسته و بسیار نرم از آب در اومد. برنج رو که برای ته چین آب کش کردم کاملا از هم پاشید و له شد. در نتیجه تلاش برای وب لاگ نگاری رو متوقف کردم و بر آن شدم که غذا رو تبدیل به یه غذای خونگی توپ کنم. نتیجه نهایی اون قدر توپ شد که تصمیم گرفتم  اون رو کسرولی بنامم و پس از خود ته چین پست کنم. آری اگر اون برنج شل نبود، الان ته چین براکلی شما با مرغ چرخ کرده و گوجه فرنگی خشک می بود و این کسرول هم موجود نمی بود!  

مواد لازم:

یک و یک دوم پیمانه برنج(یا برنج زیاد اومده –به متن نگاه کنید)
سه پیمانه آب
هفتصد گرم گوشت چرخ کرده مرغ یا بوقلمون
سه چهارم پیمانه گوجه فرنگی خشک در روغن به همراه روغن
یک عدد پیاز متوسط    
سه چهارم پیمانه ماست
نمک و فلفل و زعفران به میزان لازم  
دویست و پنجاه گرم براکلی یخ زده 
پیاز رو رنده کنید و با گوشت مخلوط کنید. روغن گوجه رو هم با مایه گوشت مخلوط کنید. خود گوجه رو ریز کنید. به مایه گوشت نمک و فلفل بزنید.   

برنج مایه ته چین باید کاملا له شده باشه. در نتیجه برنج رو با آب مخلوط کنید و بپزید تا آب اون تقریبا خشک بشه. سپس اون رو با ماست ترکیب کنید. به نصف اون زعفرون بزنید. اگر دوست دارید این کار رو با برنج زیاد اومده انجام بدید، کمی آب با اون مخلوط کنید و حرارت بدید تا این شکلی بشه. دقت کنید میزان برنج در دستور، برنج خشک هست؛ لذا میزان برنج از پیش پخته باید دو برابر اون باشه و آب هم خیلی کمتر.         

روی لایه اول، مایه گوشت و سپس گوجه ها رو پهن کنید. سپس نیمه دیگه مایه ته چین رو با براکلی مخلوط کنید و روی لایه گوشت پهن کنید. 

روی ظرف رو فویل بکشید و برای نیم ساعت در فر با درجه زیاد قرار بدید (۲۰۰ سانتی یا ۴۵۰ ف )    بعد از یه ربع فویل رو بردارید تا سطح کار هم طلایی بشه. 

این غذا عالی بود! آب گوشت با همه مواد مخلوط می شه و بسیار کل غذا رو خوشمزه می کنه. این رو حتما درست کنید و به عنوان یه غذای متفاوت بزنید تنگ منوی هفتگی شام های خانوادگیتون ! 

Comments

Mahsa Dornjafi said…
Hi, Did you add the ground chicken uncooked? It won't have that chickeni smell? :)
Doozel said…
No cause it is mixed with onion and sun-dried tomatoes. Broccoli is also strong and has a dominating taste