Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

ترکیب گل کلم + رزماری + آنچووی


در این دوشنبه بدون گوشت، یه ترکیب ملکوتی تقریبا بدون گوشت داریم: گل کلم، رزماری و ماهی آنچووی. میزان ماهی این قدر در این غذا کم هست که با تقریب مهندسی خوبی می شه اون رو گیاهی حساب کرد. آری این روایت تغذیه بنده از یک کله گل کلم در جریان چهار وعده هست. نتیجه عالی بود و فقدان گوشت اصلا احساس نشد. در این پست در ضمن، ساندویچ کوبایی به طریق زیر پوستی معرفی خواهد شد.      


مواد لازم:

یک بسته ماهی انچووی
دو قاشق غذاخوری روغن زیتون
یک عدد گل کلم، به خوشه های ریز خرد شده
یک شاخه رزماری، ریز خرد شده
دو قاشق غذاخوری رب گوجه
دو قاشق غذاخوری پاپریکا
یک قاشق چای خوری پودر سیر
یک قاشق غذاخوری سس فلفل تند( یا سرکه) خوشه های گل کلم رو با آنچووی و روغن زیتون تفت بدید. وقتی گل کلم رنگ گرفت و طلایی شد، رزماری رو اضافه کنید. سپس پاپریکا، رب گوجه و پودر سیر رو اضافه کنید. 

در نهایت سس فلفل رو به همراه یک چهارم پیمانه آب اضافه کنید. در ظرف رو ببندید تا جایی که گل کلم بخار پز و مغز پخت بشه. سپس در ظرف رو باز کنید و صبر کنید غذا دوباره به روغن بیفته.    

برای ساندویچ کوبایی به خردل و پنیر ورقه ای احتیاج داریم. مایه گل کلم رو روی پنیر بچینید و ساندویچ رو پرس کنید. روش سوسولی عبارت از خرید ساندویچ میکر هست و روش بنده هم به زبان  تصویر توضیح داده شده.    


ساندویچ کوبایی اصیل هیچ ربطی به کوبا نداره و در تمپا واقع در ایالت فلوریدا اختراع شده. برای تولید این ساندویچ به کالباس یا هم، خیار شور، خردل و پنیر احتیاج هست.  
روز بعد چون ترکیب خردل و مایه مذکور به مذاق من خوش اومده بود، پاستا رو با کمی خردل، جعفری و روغن زیتون مخلوط کردم و با مایه گل کلم سرو کردم.    

کمی هم پنیر روی کار! خیلی پاستای جالبی بود این پاستا!   

Comments

Nei Rang said…
سه تا محصول داریم در یک دستور؟
دهان افتاد به آب , معده قار و قور
با پاستا پایه ام, با اولی نیز
ساندویچ کوبایی نبود باهام جور
با این ترکیب گل کلم و آنچووی
املت هم میشه پخت و داد به خود سور
گرسنم شد, برم چیزی کنم کوفت
دلت گرم و سرت همیشه پر شور
Doozel said…
املت آنچوی فکر قهرمانانه ایه . ممنون ! حتما آزموده خواهد شد
Tabi said…
سلام دوزل سررآشپز
میشه عکسها رو جایی آپلود کنی که ما درون ایرانی ها بدون فیلتر شکن بشه بازش کنیم؟
تازگی ها یه کم سرم شلوغ تر از قبل شده و وقت نمیکنم کامنت بذارم اما همیشه سر میزنم.
با تشکر
كتايون said…
زنده باد غذاي گياهي و صد البته زنده باد گل كلم كه به هر نحوي كه طبخ بشه لذيذ وخوشمزه ست... من اين دستور رو بدون آنچووي اجرا كردم و عالي بود...به قول نيرنگ عزيز: دلتون گرم و سرتون هميشه پر شور باد... و البته مطبختون هم هميشه براه باد
Doozel said…
خانم تبی
به من ایمیل بزنید تا پی دی اف پست ها رو برای شما بفرستم
Doozel said…
ممنون خانم کتایون