Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

سیب زمینی تنوری با کمترین روغن

Basic Skills: Roasted potato wedges 
در این دوشنبه بدون گوشت و پس از استقبال دشمن سوز از پست سیب زمینی سرخ شده با روغن کمینه،  اینجا سیب زمینی تنوری با تکنیکی متفاوت و در فر رو داریم.  این روش عالی  رو اینجا دیدم و چون برای پخت سه تا سیب زمینی قطور کلهم اجمعین پنج قاشق روغن حروم می شه، اون رو مناسب پست یافتم. نتیجه اونقدر عالی هست که در باور نمی گنجه- شاید هم به سختی می گنجه-  
مواد لازم:
سه عدد سیب زمینی بزرگ(حدود هفتصد گرم)
پنج قاشق غذاخوری روغن مایع  
سه چهارم قاشق چای خوری نمک   
یک چهارم قاشق چای فلفل سیاه درشت کوبیده

سیب زمینی ها رو به قطعات کاملا هم اندازه و ضخیم برش بزنید. اگه از هر سیب زمینی هشت برش مساوی درست کنید ایده ال هست. روی سیب زمینی ها آب جوش بریزید. 

نیم ساعت صبر کنید. این کار باعث می شه نشاسته سیب زمینی دربیاد. نشاسته موجب کمتر کریسپی و برشته شدن سیب زمینی می شه.  فر رو هم روشن و روی دمای چهارصد و هفتاد پنج فارنهایت یا همون دویست و چل درجه سانتیگراد خودمون تنظیم کنید. اگر فرتون بیش از دویست و بیست درجه سانتیگراد نمی ره مهم نیست و اون رو روی بیشترن حدی که می ره تنظیم کنید و کمی بیشتر صبر کنید تا نامبرده کاملا داغ بشه.    

چهار قاشق از روغن رو کف سینی بریزید و با قلمو کاملا روی اون پخش کنید. نمک و فلفل رو هم روش بپاشید. البته من کمی هم ادویه کیجن هم زدم تنگ کار.  

سیب زمینی ها رو کاملا خشک کنید. کاسه رو هم با دستمال خشک کنید. سیب زمینی ها رو به کاسه بگردونید و به یه قاشق روغن باقی مونده آغشته کنید.   

سیب زمینی ها رو روی سینی بچینید و با یه تکه فویل دیگه روی اون رو محکم ببندید.  

پنج دقیقه اول رو با فویل داخل فر بذارید. سپس فویل رو بردارید. بیست دقیقه دیگه بدون فویل بپزید. پس از ده دقیقه(از برداشت فویل) سیب زمینی ها رو با منقاش یا هر وسیله دیگه از این رو به این رو کنید.   

Comments

Mahnaz said…
سالهاست که از این روش برای سیب زمینی استفاده میکنم این روش فوق العادست مخصوصا که مقدار روغن خیلی کمه ،اگر زمانی که دارید سیب زمینی و روغن را باهم مخلوط میکنید یک بوته سیر را با پوست دون دون کنید و با سیب زمینی ها مخلوط کنید که دیگه حرف نداره و در استفاده از سیر صرفه جوئی نکنید چون همه از اون سیر کباب شده میخوان کمی هم پودر پاپریکا خیلی خوبه
Doozel said…
بله سیر تنوری مکمل خیلی خوبی می تونه باشه. ممنون از کامنت خوب شما خانم مهناز