Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

فرنی بوروله بلوبری


فرنی بوروله داریم اینجا.  بوروله دیگر چیست؟ پست کرم بوروله رو دیدی بزنید بد نیست. ولی اگر نزدید از نظر لغوی  به معنی شکر سوخته هست و در عمل هم شکر سوخته از بالا می باشد. خدمت شما عارضم که اینجانب عاشق فرنی می باشد. نامبرده در این پست علاوه بر فرنی کلاسیک (به فتح ک )، فرنی رو از نظر بافت با افزودن شکر سوخته و از نظر رنگ با پوریدن کمی بلوبری ارتقا می دیده تا بلکه فرنی آریایی بتونه به بازارهای جهانی راه پیدا کنه و سهمی در صادرات غیرنفتی ایفا کنه.      

مواد لازم:

دو پیمانه شیر پرچرب
چهار تا پنج قاشق غذاخوری  پودر قند
پنج قاشق غذاخوری  آرد برنج
یک هشتم قاشق غذاخوری  پودر هل

موارد اختیاری
یک دوم پیمانه خامه سی درصد چربی
یک چهارم پیمانه بلوبری  یخ زده
شکر درشت دون برای سوزاندن و بلوره کردن 
دشمن شماره یک فرنی ظروف تفلن و نچسپ هست. چون لایه شیر ته گرفته به راحتی از کف جدا می شه و بالا می یاد و در اثر هم زدن با فرنی اصلی مخلوط می شه. لذا در ظرفی غیرنچسپ مواد رو روی حرارت ملایم بگذارید. در ضمن آرد برنج فقط در شیر سرد حل می شه و لذا مایه از قبل باید کاملا همگن باشه.       

وقتی غلیظ شد آماده هست. در این مرحله دو راه دارید یا نیم پیمانه خامه اختیاری رو اضافه کنید.  یا کمی شیر اضافه کنید تا به غلظت مطلوب برسه.     

من یک سوم مایه رو به همراه یک چهارم پیمانه بلبوری اختیاری پوره کردم و روی کار ریختم. این اختیاری هست و اگر نکنید به فرنی کلاسیک (به فتح ک ) می رسید.      

در راستای تداوم قرطی بازی، من کمی شکر رو هم در سطح کار بوروله کردم . منتها چون ترسیدم جامم بشکنه زیاد بر میزان اون اصرار  نورزیدم. 


اینجا نترسیدم و بر میزان اون اصرار  ورزیدم.  Comments

s said…
چقد خوبه برا زمستون اما از اونجائی که بلوبری خیلیم در دسترس نیست اینجا میشه با هر میوه ای از این دسته جایگزین کرد؟راستی اون شمشیر آتشینتون توو لوازم قنادیا هست؟
Maral said…
یعنی ظرفمون باید نچس«ب» باشه یا بچسب؟؟؟ چون اولش گفتین ظرف تفلون دشمن هست و بعد گفتین بریزین تو ظرف نچسب!!
عکس اولی هم که خداست. پودینگ شکلاتیه پودر قنده چیه؟؟؟ البته فکر کنم تا آماده نشه نمیشه مطمئن بود که چه جوری از آب در بیاد.
sareh said…
همیشه برای عکس گرفتن از غذاهایی که تم ایرانی دارن این رومیزی ترمه رو انتخاب می کنید. چه قشنگ!ا
Doozel said…
ممنون تصحیح شد
Doozel said…
شمشیر آتشین یا تورچ حتما باید در لوازم قنادی فروش های معتبر یافت بشه