Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کراکر لواش = نون خشکِ


در این دوشنبه بی گوشت، یه نوع نون خشکِ دیگه علاوه بر این اولی داریم. این یکی با مخمر و کم روغن تر و کمی هم شیرین تر هست. صرف اون با انواع پنیر، ماست و انواع دیوپ(جمع مکثر دیپ و بر وزن دروغ) توصیه می شه.   


برای خمیر:
سه پیمانه آرد نان
یک قاشق چای خوری نمک
یک قاشق چای مخمر
دو  قاشق غذاخوری عسل
دو قاشق غذاخوری روغن زیتون
یک پیمانه آب، در دمای محیط
کنجد سیاه و سفید برای تزیین 

تمام مواد رو مخلوط کنید و ورز بدید. اگر مخمر شما غیر سریع هست اون رو در آب دستور حل کنید و صبر کنید تا کف کنه. 
این خمیر نسبتا خشکی هست و ورز اون راحت! ده دقیقه ورز بدید تا از تست پنجره سربلند بیرون بیاید. خمیر سفت هست و قاعدتا تست چپندگی خودبه خود منتفی می شه.


در جای گرم بذراید تا ور بیاد و حجم اون دوبل بشه. حالا فر رو هم روشن و روی دمای چهارصد فارنهایت (دویست و پنج سانتیگراد) تنظیم کنید و صبر کنید تا کاملا داغ بشه. 

خمیر رو چهار قسمت کنید و زیر و روی هر گلوله آرد بپاشید.  


دستور اصلی گفته که با دستگاه پاستا ساز و درجه پنج ضخامت، خمیر رو نازک کنید. اگر چون من  جُلُنبُری بیش نیستید و دستگاه پاستا ساز ندارید، با وردنه خمیر رو به نازک ترین شکل ممکن پهن کنید.   
کنجد ها رو هم روی کار بریزید و برای حصول اطمینان از تثبیت اون ها روی نون، یک وردنه روی اون ها برید تا در خمیر فرو برن در غیر این صورت از نون پخته جدا می شن. پانزده دقیقه در طبقه وسط بذارید تا طلایی بشه.     

Comments