Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

برنج سرخ شده کره ای


اگر فرض کنیم که آریایی پاک نهاد معضل بازیابی برنج پسمونده خویش رو با هواسازی کوفته برنجی یا آش شوربا حل کرده باشه، آسیایی سختکوش این کار رو به مدد تولید برنج سرخ کرده انجام داده. این غذای سریع در مکاتب مختلف آشپزی آسیایی بسیار مرسوم هست و روش تولید اون هم به قرار پیش روست: آشپز آسیایی کمی روغن در دیگ کروی خودش، که روی آتش تیز واقع شده، می ریزه و سپس کمی سیر و پیازچه و زنجبیل به اون سرازیر می کنه. پس از تفتی مختصر، انواع سبزی و صیفی در دسترس خودش وبرنج پخته زیاد اومده رو به  دیگ افزوده و ماحصل رو با سس سویا یا اویستر یا هی سن و در موارد جنوب آسیایی با پوره میگو مزه دار می کنه. برای تبدیل محصول به غذایی کامل، در نهایت دو سه عدد تخم مرغ هم بر سطح شکسته و به سرعت با برنج مخلوط و منعقد می شه. در این پست مطلوب ترین مدل این برنج (به زعم نگارنده) عرضه می شه: برنج سرخ شده کره ای با کیمچی. اگر غذای آسیایی دوست ندارید و لاجرم این غذا رو درست نخواهید، حداقل روش پخت رو فراگیرید. می شه اون رو با موارد ایرانی مثل رب انار یا رب آلو (مثل اینجا) بازسازی کرد.                      

مواد لازم:
دو پیمانه برنج خام (یا سه پیمانه برنج سفید پخته)
سه عدد تخم مرغ
سه شاخ پیازچه 
یک قاشق غذاخوری سیر، رنده شده
سه تا چهار قاشق غذاخوری روغن مایع
صد پنجاه گرم کیمچی (یا کلم خام رنده شده)
یک قاشق غذاخوری رب گوجه
دو قاشق غذاخوری سس سویا             


تخم مرغ ها هم بزنید ولی نمک نزنید چوو سس سویا شور و منبع تامین نمک این غذاست. قسمت های سبز پیازچه (یک سوم فوقانی)  رو از قسمت های سفید و زرد پایینی جدا کنید. اگر کیمچی دوست ندارید، از این کلم کاراملی سود ببرید.      
اگر برنج پسمونده ندارید، برنج رو بدون روغن و نمک کته ای کنید. اگر برنج پس از دمکشی به ته دیگ چسپید کمی آب بریزید تا بخار حاصل اون رو جدا کنه.               


بنده تخم مرغ رو املت شده، سپس خرد، و در نهایت افزوده شده به برنج رو ترجیح می دم. در مدل اصلی تخم مرغ زیر دندون نمی یاد. برای تولید املت از فرامین این پست سود بجویید. ابتدا قسمت های سبز پیازچه و یک حبه از سیر ها رو در یک قاشق غذاخوری از روغن تفت مختصری بدید و سپس املت رو درست کنید و کنار بگذارید.        


در همون تابه بقیه روغن رو اضافه کنید و بقیه سیر و پیازچه رو تفت مختصری بدید. سپس رب گوجه رو اضافه کنید و تفت مختصری بدید. سپس کیمچی و سس سویا رو اضافه کنید و تفت بدید تا آب مایه اون کشیده بشه ولی کلم زیاد پخته نشه. بهتر هست که بافت کلم زیر دندون احساس بشه.    


برنج رو اضافه کنید و به سس آغشته کنید. یکی دو دقیقه تفت بدید و در نهایت با املت خرد شده مخلوط کنید.    


می تونید برای یکی دو دقیقه برنج رو هم نزنید و تابه رو روی حرارت ملایم قرار بدید تا مثل این صحنه برنج ته دیگ دار بشه.    

Comments

Nei Rang said…
به به, کیف کردم.
درود بر کافه چی عزیز
Doozel said…
لطف عالی مستدام
من با این عکس غذا دامنم از دست برفت. عکس‌های می‌‌ زان پلس (در تمامی‌ پست ها) هم فوق العاده است چون میفهمم تو فروشگاه‌های زبان نفهم (یا خریدار زبان نفهم) باید دنبال چی‌ باشم. یک بار دنبال یه سبزی بودم که نه اسمشو به انگلیسی‌ میدونستم نه میدونستم چه شکلیه. خلاصه دوزل عزیز، سپاس.
Doozel said…
لطف عالی شما هم مستدام