Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

سوپ خامه ای جو با گل کلم و چداراینجا یه سوپ عالی داریم. این پست  بر خلاف دستور های دیگه عکس نداره و روند کار مثل وب لاگ های معمولی هست. دلیل هم اینه که قرار نبود این رو پست کنم و برای مصرف شخصی این سوپ رو درست کرده بودم. نتیجه خیلی خوب از در اومد و تصمیم به پست کردن اون گرفتم.    

مواد لازم:
چهارصد و پنجاه گرم جوی پوست کنده
هشت پیمانه استاک مرغ
چهار پیمانه آب
یک شاخه تره فرنگی، ریز خرد شده
یک عدد پیاز سفید بزرگ ، ریز خرد شده
یک عدد گل کلم بزرگ، با دست به قطعات بزرگ تقسیم شود
نمک و فلفل به میزان لازم
چهارصد و پنجاه گرم(کمی بیش از  یک پیمانه) خامه ترش   

چدار به میزان لازم برای سرو  

۱- جو، استاک، آب، گل کلم با دست خوشه شده، پیاز و تره فرنگی ریز خرد شده رو به همراه نمک و فلفل سفید در آرام پز یا دیگ معمولی بریزد و روی حرارت ملایم تا جایی بپزید که جو کاملا نرم بشه. جوی غیر نرم عوارض بادگیری داره که شرح اون ها از حوصله بحث خارج هست
    
۲- وقتی جو پخت، خامه ترش رو اضافه کنید ولی دیگه حرارت ندید. فقط هم بزنید و صبر کنید که با خامه حرارت موجود در دیگ با بقیه سوپ همسان بشه.

۳- با چدار فراوون روی کار سرو کنید. یکی دو قاشق برای هر کاسه کفایت می کنه.  این دستور به شما چندین کاسه سوپ می ده و خیلی پر برکت هست.
   


Comments