Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

چیزکیک ژاپنی با طعم دولچه-دِ-لِچه


پس از پست چیز کیک ژاپنی، یک مورد شکایت آفلاین از ناحیه خدایار و دو مورد شکایت آنلاین از نواحی  غیر از خدایار در مورد تخم مرغی بودن اون به من وصول شد. من خودم با بوی تخم مرغ نه تنها مشکل ندارم بلکه با اون حال نیز می کنم و آرزومندم کاش ادکلنی بر اون اساس وارد بازار می شد. از اونجایی که یه شمشیری متعهد و مشتری محور به شکایات رسیدگی می کنه، اینجا یه نوع چیزکیک ژاپنی با طعم پنیر بسیار قوی داریم. آری در شمشیری در اکثر مواقع حق با مشتریست؛ مگر مشتری های خالطور و فاقد قوه درک هنر پسا-روشنسیم.
دستور رو از اینجا برداشتم. دستور اصلی از شما روشنیده یاران طلب شیر عسلی می کنه. من اون رو به رسم این اواخر، با دولچه-د-لچه جایگزین کردم. تهیه دولچه-د-دلچه آسون و در لینک کیک دولچه-د-دلچه به طرزی مبسوط توضیح داده شده.  مواد لازم:
دویست و پنجاه گرم پنیر خامه ای
صد و پنجاه گرم دولچه-دِ-لِچه یا شیر عسلی
دو عدد زرده تخم مرغ
یک قاشق غذاخوری آب لیموی تازه
دو عدد سفیده تخم مرغ
نوک قاشق کرم تارتار
یک قاشق غذاخوری شکر 

در پست چیز کیک ژاپنی، اول زرده ها رو هم زدم و سپس سفیده.  این پروسه، شستن پره های همزن رو به من تحمیل کرد چون برای پف بهینه سفیده، اولا پره های همزن و ظروف باید کاملا تمیز باشن و دوما تخم مرغ باید در دمای محیط باشه. برای حذف شستمان تحمیلی و در جریان یک حرکت ایذایی، اول سفیده رو هم زدم. سفیده رو هم بزنید تا براق و غلیظ بشه. سپس نوک قاشق و یا حتی کمتر کرم تارتار و شکر  اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا جایی که در سطح سفیده ها قلل نوک تیز در اثر بیرون کشیدن پره همزن ایجاد بشه. کرم تارتار عاملی اسیدی هست که باعث ثبات و افزایش حجم سفیده تخم مرغ می شه. بیکینگ پادر، ترکیبی از کرم تارتار و جوش شیرین می باشد.  

پنیر رو در کاسه ای دیگه هم بزنید. شیر عسلی و زرده رو هم اضافه کنید.

  در نهایت آب لیمو رو اضافه کنید. مایه باید براق و لطیف بشه 

سفیده رو داخل این مایه براق و لطیف بریزید و به آرامی هم بزنید یا کاملا مخلوط بشه.

فر رو روشن و روی دمای سیصد و بیست فارنهایت یا همون صد و شصت سانتیگراد خودمون تنظیم کنید. پخت در تشتک آب انجام می شه.

بیست دقیقه در فر بزارید. سپس فر رو خاموش کنید و چهل دقیقه دیگه بدون اینکه در فر رو باز کنید به اون دست نزنید و صبر کنید تا پخت با حرارت موجود در فر خاموش تکمیل بشه. 

اگرچه داغ این کیک هم صفای خاص خود رو داره ،ولی برای حصول نتیجه بهتر از سه ساعت الی یک شب در یخچال بزارید تا کاملا خنک بشه. مزه پنیری این کیک قوی و بوی تخم مرغ اون کمینه هست 

دوزلا آمدن عید مبارک بادت  

Comments

Maral said…
بسیار هم عالی.... من کلمه ایذایی رو نمی دونستم. به معنی چیزی هست که آدم رو اذیت می کنه؟
shakiba said…
ممنون برای راه حل. و چه جالب که آرد نداره.
Arezoo said…
سلام در راستای اون سفارش شما در مورد حمام آب برای چیز کیک ژاپنی قبلی من دو تا عکس دارم براتون . منتها نمی دونم چطور پست کنم . من چون دوتا قالب استفاده کردم و ظرف آب هم گنجایش دو تا قالب رو نداشت مجبور شدم یکی شون رو بیرون از حمام آب بپزم و نتیجه حاصله دو تا کیک متفاوت شد . خیلی برام جالب بود
Mari said…
با عرض معذرت ولى به نظر چيز مشكوكى مياد ، بيشتر شبيه به حلواست تا چيز كيك .من اون يكى رو ترجيح ميدم .به نظر من بوى تخم مرغ هم نداره ، البته من به تمام چيز كيك ها يكى دو قاشق پودر پودينگ وانيلى هم اضافه ميكنم هم خوشرنگتر ميشه هم خوش عطر وطعم .به هر حال ممنون از زحماتتون و منتظر ورژن هاى جديد تر چيز كيك هستم
Doozel said…
خانم مارال
یه چیزی در همون مایه ها هست
Doozel said…
خانم شکیبا
خواهش می کنم
Doozel said…
خانم آرزو به آدرس من ایمیل کنید . ایمیل در پروفایل من در نوار سمت چپ موجوده
Doozel said…
خانم ماری
چیز کیک مشکوکی نیست ، اتفاقا این هم خیلی خوب و کمی هم سبک تره
Mari said…
به خاطر گل روى شما هم كه شده امتحانش ميكنم و بعد گذارش ميدم . فقط اين داستان شير عسلى رو كارامل كردن يه كم سخت به نظر مياد .اى كاش ميشد شير عسلى معمولى استفاده كرد .
Mari said…
ديشب درستش كردم امروز جاى شما خالى نوش جان كرديم ومن الان ضمن انداختن يك فقره لنگ مبسوط مشغول جمع كردن كرك وپر هاى ريخته شده هستم !!!!!!
Doozel said…
ممنون . مواظب باشد کرک و پرها توی راه آب نره چون می گیره و دردسر می شه