Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

شوربای کدو حلوایی


به میمنت آنفولانزای اخیر بنده، این مقال رو اختصاص می دیم به یه شوربای مقتضی فصل: شوربای کدو حلوایی. بنده به عنوان یک لر تنومند به ندرت دچار بیماری می شم  ولی اگر چناچه به تیر غیب سرماخوردگی  گرفتاربشم، در اون لحظات جانسوز بیماری هیچی مثل یه سوپ گرم سرشار از آب مرکبات تازه چاره ساز نیست و چه چیز بهتر از پاییزی سازی دستور گرانسنگ شوربای خاندان شمشیری. این دستور نسبت به مورد قبلی که گوجه می طلبید پر گوشت ترهست و لذا بافتی کش دار و شبیه هلیم پیدا می کنه. در ضمن این سوپ با ادویه ای که این ور آب به اون ادویه کدو حلوایی (دارچین، جوز و میخک) موسوم هست مزه دار شده. اگه حوصله دارید، می تونید ایده این سوپ رو به هلیم هم سرایت بدید و اون رو با کدو حلوایی هوا کنید. تصور کن هلیمی رو که ادویه کدو حلوایی داغ شده در روغن بر روی اون افشون بشه.    

     
مواد لازم:

هفتصد و پنجاه گرم کدو حلوایی، درشت مکعبی خرد شده  
یک کیلو گوشت رون و کتف مرغ
یک عدد پیاز زرد متوسط، ریز خرد شده
یک پیمانه برنج (ترجیحا از نوع پر نشاسته)
یک دوم قاشق چای خوری پودر فلفل بهار
یک چوب دارچین
بیست عدد دونه فلفل سیاه
نوک قاشق جوز هندی 
یک چهارم پیمانه سرکه سیب
سه چهارم پیمانه آب نارنج یا لیموی تازه
    


تمام مواد به استثنای آب نارنج رو به آرام پز (یا دیگ معمولی) بفرستید. مقدار مقتضی آب (شش پیمانه) روی مواد  بریزید و اون قدر بپزید (یک شب آرام پز با درجه کم) تا برنج وا رفته و مرغ کاملا پخته بشه. سپس مرغ رو خارج کنید. استخوان اون رو بگیرید و با هاون بکوبید و به سوپ برگدونید. سوپ رو با گوشت ده دقیقه هم بزنید تا کش دار بشه. آب نارنج رو اضافه و سرو کنید.         

Comments

Nei Rang said…
:)
در کافه ات دگربار, پیچیده بوی میخک
شمشیر برگرفتی, بر ما زدی تو سیخک؟
____________________

خیلی ممنون شف دوزل
به یه مقداریش بجای آب مرکبات رب انار اضاف میکنم؛ ببینم چی از آب درمیاد.

راستی, میگن میخک باعث تحریک مخاط بینی میشه و برای سرماخوردگی و فامیلهای وابسته مضره!؟
Doozel said…
میخک رو از ترس شما به دستور اضافه نکردم و فقط یادی از اون در ابتدا کردم. ادویه ها در زمان قدیم نقش دارو رو ایفا می کرده ان و بعید نیست میخک هم خواص دارویی داشته باشه. رب یا آب انار هم ایده بدی نوست
Nei Rang said…
@Doozel

:)
هرگز مشو هراسان, گر مشتری زند نق
با ضربه ملاقه, میکن ادب تو سرتق
Nei Rang said…
A Grain Free, Gluten Free Cauliflower Flat Bread Recipe With Step By Step Instructions
روش پخت نان بدون غلات, با استفاده از گل کلم

http://www.collective-evolution.com/?p=152760
Doozel said…
ممنون به نظر نون پیتزای خوبی هم می یاد
Nei Rang said…
خواهش میکنم.
آره, ارزش تست شدن رو داره.
Mahs Pur said…
خیلی ممنون از این دستور سوپ کدو حلوایی خاص آل شمشیری
من این دستور را درست کردم خیلی خیلی خوب شد از دستورات خارجی که درست می کردم شیرین میشد شبیه طعم شیر برنج میشد که زیاد باب طبع افراد خانواده نبود .
اما این دستور خیلی خیلی خوب بود
fhskf1986 said…
سلام
اینجا به نارنج چی میگن؟