Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

خوراک براکلی بغل بشقابی در پنج دقیقه


این خوراک براکلی رو از دوماد نیویورکی یاد گرفتم. نامبرده با توجه به علاقه وافر به غذاهای آسیایی، ریشه یابی شده در پست قبلی، بعضا این پا گوشتی رو در Wok خودش درست و سرو می کنه. ووک یه تابه نیمکره مانند (بلکه کمی کمتر از نیم کره) هست که در آشپزی آسیای کاربرد زیاد داره. این تابه به دلیل فرم هندسی و آئرودینامیک، گرمای زیادی به خودش جذب و در نتیجه  گرمای افزوده ای شبیه به تنور ایجاد می کنه و موجب پخت سریع ترغذاها، مختصه اصلی آشپزی آسیای، در مقایسه با تابه های صاف می شه. براکلی یا هر سبزی رو می شه به این روش پخت و اون رو سالم و خوشمزه نگه داشت. خسران کمبود ووک رو می شه با تابه های عمیق تر و لبه دار جبران فرمود.
             
تابه رو به شدت داغ کنید و کمی روغن در اون بریزید. سپس خوشه های براکلی رو اضافه کنید و نمک و فلفل مقتضی رو روی اون بپاشید؛ دوماد نیویورکی بعضا پودر سیر هم می زنه تنگ کاردر این مرحله. تابه رو از دسته تکون بدید به کیفیتی که سبزیجات کاملا هم بخورن و به تابه نچسپن. پس از یکی دو دقیقه، یکی دو قاشق آب (یا استاک مرغ و یا هر محلول مورد علاقه!) رو به تابه اضافه کنید و بلافاصله در ظرف رو بندید تا سبزیجات بخار پز بشن و به فرم مطلوب برسن. کل عملیات نباید بیش از سه چهار دقیقه طول بکشه و اون عنوان پنج دقیقه ای در پست هم برای انعام دهی به عزیزانی هست که پست ها رو به دقت می خونن و به گوش جان مفاهیم اون رو می شنون!

صرف این براکلی به خصوص با برنج صفای خاصی داره و این مهم در ظرف تریاکی (به کسر ت و بی ارتباط با مفاهیم سیخ و سنگ) بنده محسوس می باشد. و به دین سان بود که محتوای پست بعدی هم لو رفت و خوانندگان از المان سورپرایز محروم اعلام داشته شدن.         

Comments

Nei Rang said…
تشکر فراوان!
Doozel said…
قابلی نداشت جناب نیرنگ
Unknown said…
من الان نشستم منتظر كه بست بعدى رو تا تنور داغه بزنيد