Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کته گشنیز لیمویی


این ور آب، رستورانی زنجیره ای به نام چیپوتله در حال محبوبیت هست.  در این رستوران، غذای مکزیکی به صورت فست فود عرضه می شه به کیفیتی که مشتری می تونه ظرف غذای خودش رو به ذائقه شخصی و با انتخاب هایی که موجود هست درست کنه.  سیستم این رستوران رو می تونید مثل یه بوفه غذای کنترل شده تصور کنید. بوفه ای که مشتری می تونه  نوع برنج، گوشت مورد علاقه و مخلفات همراهی (لوبیا مکزیکی، سالسا، گواکمول و ...) رو انتخاب و غذای خود رو دیزاین کنه.  خلاصه اینکه، برنج گشنیز- لیمویی این رستوران خیلی محبوب هست و لذا در این دوشنبه بدون گوشت و در امتداد تم غذای سبز رنگ بهاری، و در این مقال، تلاشی برای بازسازی اون برنج محبوب خواهیم داشت.                

مواد لازم:

دو پیمانه برنج
چهار پیمانه آب
صد گرم  گشنیز یخ زده ( دستور از اینجا)  
دو  قاشق غذاخوری روغن مایع   
یک دوم لیموی سبز بزرگ
یک قاشق غذاخوری نمک 

برنج، آب، نمک و روغن رو روی حرارت متوسط قرار بدید، هر از گاهی همی بزنید تا دونه های برنج به هم نچسپن. بعد از ده دقیقه و وقتی که آبی در سطح برنج نبود (ولی کماکان زیر سطح رطوبت فراوونی موجود بود)، آب لیموی تازه رو اضافه کنید و هم بزنید. سپس قرص های گشنیز رو در نقاط  مختلف برنج فرو کنید.      

حرارت رو کم کنید، در ظرف رو ببندید و برای پانزده دقیقه دم کنید.  

در نهایت برنج رو با چنگال همی بزنید تا رنگ سبز و سفید خوب مخلوط بشن و اون ظاهر ملکوتی برنج حاصل بشه.  

Comments

Nei Rang said…
خیلی ممنون!
خوشرنگ و طعم و آسون.
Doozel said…
خواهش می کنم . قابل دار نبید
Mari said…
كته گشنيز خيلى خوشمزه اس