Skip to main content

Featured Post

فهرست ممتازترین دستورهای کافه شمشیری

اینجا چکیده ای از بهترین دستورهای سایت به زعم نگارنده رو داریم. آرشیو فخمیه سایت، چون صدفی پر در، حاوی دستورهای بی شماری هست و لذا انتخاب این لیست برای بنده بسیار سخت بود. معیار گزینش، یادآوری لذت چشایی بنده پس از صرف غذای مورد نظر و استقبال عمومی خوانندگان از دستور مورد نظر بود. اگر دستور دیگه ای طی این سالیان دراز نظر شما رو جلب کرده، وارد منوی ثابت شما شده، و یا خاطره خوشی برای شما خلق کرده همین جا کامنت بدید و سایرین رو از این مهم مطلع سازید.  1)انواع  خوراک با گوشت بره: i.ماهیچه، ران،  یا شانه بره:  باقالی پلو با ماهیچه گوسفند آبگوشت کشمیری رون بره پروونسال به روش سو-وید شونه گوسفند با نخود و آب انار ران گوسفند تنوری بریونی (غذای اصفهانی) مدرن~تلیت کشک نوین ماهیچه گوسفند بِرِیز شده در شیر ii.گوشت بره چرخ کرده: کوفته بره با ادویه جات معطر و سس ارده و لیمو

کلاب ساندویچ سالاد تخم مرغ با آووکادو و گوجه تنوری

در این دوشنبه بدون گوشت، یه کلاب ساندویچ تخم مرغ با پروفایل طعم مکزیکی داریم. این دستور خیلی شبیه به این دستور محبوب سایت هست و تنها تغییرات عبارت از تعویض مایونز با آووکادو وجایگزینی فلفل تنوری با گوجه تنوری می باشند. چو نیک بنگری، این در واقع گواکامول تخم مرغ دار هست و از این لحاظ و با توجه به محبوبیت گواکامول هم که شده این ساندویچ چیز خوبی هست و با درست کردن اون متحمل نقصان بزرگی نمی شید.        
مواد لازم:

شش تا هشت عدد تخم مرغ
دویست و پنجاه گرم گوجه گیلاسی 
یک چهارم قاشق چای خوری زیره
نمک و فلفل به میزان لازم
یک عدد فلفل هالوپینیو یا (فلفل تند معمولی) ، ریز خرد شده    
یک عدد پیاز قرمز کوچک، ریز خرد شده    
دو عدد آووکادو
آب دو عدد لمیوی سبز بزرگ 
یک چهارم قاشق چای خوری پودر سیر
یک قاشق غذاخوری گشنیز تازه ریز خرد شده، یا یک قاشق چای خوری گشنیز خشک

برای تنوری کردن گوجه مثل اینجا عمل کنید. با این تفاوت که به گوجه علاوه بر نمک و فلفل و روغن، کمی  پودر زیره هم اضافه می کنیم. تخم مرغ رو هم مثل اینجا اصولی آب پز کنید. در ضمن من اینجا فقط چهار تخم مرغ دارم و پس از هوا کردن این سالاد به این نتیجه رسیدم که تخم مرغ باید بیشتر باشه و تخم مرغ دستور رو به شش تا هشت عدد ارتقا دادم.    

پیاز و فلفل رو خیلی ریز ساطوری کنید. تخم مرغ ها رو هم درشت خرد کنید. در نهایت آووکادو رو چنگال له کنید و نمک، فلفل، آب لیمو و پودر سیر رو به اون اضافه و ماحصل رو به ظرف اضافه کنید.        

گوجه رو از فر خارج کنید و صبر کنید تا سرد بشه. 
گوجه و گشنیز رو به سالاد اضافه کنید و حداقل یک ساعت در یخچال قرار بدید تا سرد بشه.          
برای تولید یه کلاب ساندویچ موفق، از نون یخ زده استفاده کنید. برای یه کلاب ساندویچ پارتی موفق علاوه بر این دو دستور از این فیلینگ  ها هم می تونید استفاده کنید: پنیر پیمیینتو، براکلی و چدار ، کوکو سبزی و چدار و قس الی الهذا. 

Comments

Nei Rang said…
: )
آووکادو فزود بر دیده ام نور
چه بهتر که مایونز شد گم و گور
هالوپینیو! بدون تو غذاهام
چه بی جانند و خالی از شر و شور
خری در سینه جفتک زن به هر دم
سری در پیش دل کوچکتر از مور
بگوید خر: "خره! گوجه هجو است
بجای گوجه فلفل نه به تنور
دلمه فلفل سرخی و زردی
توی یخچال داری از روزهای دور
اگر هوس داری گوجه کنی کوفت
برشی خام بیفزا, ده به خود سور"
سر کوچکتر از مور پیش خود گفت
خریت هم به از نیم عقل رنجور
Doozel said…
ممنون جناب نیرنگ